Trećeligaš pobedio Atletiko u Kupu

Fudbaleri madridskog Atletika poraženi su od trećeligaša Albasetea sa 2:1 u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa kralja.

Izvor: JT

Petak, 09.12.2011.

08:48

Albasete je veći deo utakmice na svom terenu dominirao na terenu, a strelac prvog gola bio je De la Kalje u 31. minutu, sa bele tačke.

Surdo je u 62. minutu povećao prednost domaćina na 2:0, da bi konačan rezultat postavio Alvares u 70. minutu.

Revanš meč igra se za dve nedelje na stadionu “Visente Kalderon” u Madridu.

Pored duela Atletika i Albasetea, u četvrtak je odigran još jedan meč šesnaestine finala Kupa kralja, između Atletik Bilbaa i Ovijeda. Bilbao je u tom duelu slavio sa 1:0 golom Arane u 11. minutu.

Ostale utakmice borbe za osminu finala igraju se sledeće nedelje.