Dortmund slavi sedmu titulu!

Borusija iz Dortmunda je sa 2:0 pobedila Nirnberg golovima Lukasa Bariosa i Levandovskog u 32. kolu Bundeslige i osvojila sedmu titulu prvaka Nemačke.

Subota, 30.04.2011.

17:23

Bajer iz Leverkuzena je izgubio u Kelnu istim rezultatom a Jirgen Klop je u svom stotom meču na klupi Borsuije vodio ekipu iz Dortmunda do prve titule posle devet godina.

Tokom cele sezone reprezentativac Srbije Neven Subotić je bio standardan u odbrani šampiona Nemačke koji je siguran učesnik Lige šampiona sledeće sezone.

Ekipa iz Dormunda dva kola pre kraja Bundeslige ima osam bodova više od drugoplasiranog Bajera. Neven Subotić je leta 2008. godine stigao u Dortmund iz Majnca, a istog leta je i Jirgen Klop na klupi Borusije zamenio Tomasa Dola.

Borusija će tačno 15 godina posle osvajanja Lige šampiona ponovo igrati u najkvalitetnihem evropskom takmičenju, prvi put posle osam godina. "Milioneri" su u sezoni 2002/03. igrala odlično i u drugoj fazi Lige šampiona u grupi sa Realom i Milanom samo jedan bod je delio ekipu iz Dortmunda od četvrtine finala.
Beta
Stadion Borusije Signal Iduna Park (nekada Vestfalen) jedan je od najfudbalskijih stadiona na svetu, a kapacitet od 80.720 mesta ugalvnom je nedovoljan s obzirom na ogromno interesovanja stanovnika Dortmunda (581.000) da uživo prate svoj klub.

Ove sezone Borusija je samo četiri puta poražena. U ostalim utakmica 32. kola Bundeslige Keln je huliganima iz svog grada odgovrio pobedom nad Bajerom, a junak "jarčeva" bio je dvostruki strelac Milivoje Novaković.

Bajern deklasirao i Šalke

Beta
Bajern je na Alijanc Areni posle ubedljive pobede nad Bajer na isti način savladao polufinalistu Lige šampiona. Već u prvih 19 minuta postignuta su četiri gola.Roben je doveo Bavarce u vođstvo u šestom minutu, dva minuta kasnije Badštuber je autogolom doneo izjednačenje gostima. Miler i Gomes su u narednih deset minuta napravili dva gola prednosti, a konačan rezultat postavio je Miler u 84. minutu.

Štutgart je posle preokreta u Hofenhajmu napravio ogroman korak ka opstanku u Bundesligi. "Švabe" su gubile od 14. minuta, ali za samo pet minuta u drugom poluvremenu preokrenuli rezultat. Prvo je Kakau postigoa gol za izjednačenje, a zatim je u 68. minutu Zdravko Kuzamnović golom sa penala doneo pobedu svom timu.

Imenjak šampiona Nemačke iz Menhengladbaha pre par kola je bio siguran član Cvajte za sledeću sezonu, ali je posle nove pobede u Hanoveru i dalje "u igrI" za opstanak.

Majnc sa ubedljivih 3:0 pobedio Ajntartht i sada ima pet bodova više od Nirnberga u borbi za mesto koje vodi u Ligu Evrope. Frajburg je golovima Sisea pobedio HSV u Hamburug, a u poslednjem meču 32. kola Bajern dočekuje Šalke.