Partizan ubedljivo do 11. titule

Odbojkaši Partizana osvojili su 11. titulu u istoriji kluba pošto su u finalnoj seriji savladali Vojvodinu sa 3-0 u pobedama.

Četvrtak, 28.04.2011.

19:21

U trećem meču, odigranom u Novom Sadu, crno-beli su trijumfovali sa 3:0 (25:23, 25:22, 25:19).

Odbojkaši Partizana su tako došli do prve tiitule posle tačno 20 godina, pošto je poslednji trofej državnog prvaka osvojen 1991. godine.

Partizan je tako potvrdio dominaciju u srpskoj odbojci ove sezone, pošto je i ligaški deo takmičenja završio na prvom mestu.

Vojvodina je na početku prvog seta bila u vodjstvu, ali je Partizan sredinom deonice uspeo da preokrene i do kraja sačuva prednost.

Crno-beli su vodili tokom drugog seta, ali su domaći u završnici uspeli da preokrenu na 22:21. Beogradski tim je nakon toga uspeo da izjednači, a zatim i ponovo stekne vodjstvo koje mu je donelo dva seta prednosti.

Partizan je dominirao u odlučujućem setu, poveo je sa 14:10, a zatim i sa 20:12 i za 79 minuta igre, posle iskorišćene druge meč lopte, ostvario pobedu.
Beta
Prve dve utakmice odigrane su u Beogradu i oba puta Partizan je pobedio sa po 3:1. U prvoj crno-beli su slavili sa 25:17, 24:26, 25:15, 25:21, a u drugoj sa 25:19, 21:25, 30:28, 25:19.
Beta
„Mislim da smo u ove tri utakmice bili ubedljivi, da smo pokazali da nije slučajno što smo bili prvi u prvenstvu. Čestitao bih momcima na jednoj stvarno kvalitetnoj i ozbiljnoj igri, kakva i dolikuje šampionu. Nije nimalo bilo lako, Vojvodina ima plejadu reprezentativaca, to je referenca naše odbojke i mislim da je ovo stvarno veliki uspeh naše odbojke, u ove tri utakmice osvojiti titulu", rekao je nakon meča trener Partizana Milan Žarković.