Poraz Hrvatske, Skandinavci među 4

Danska i Švedska plasirale su se u polufinale Svetskog prvenstva, nakon što je domaćin pobedio Hrvatsku 29:25.

Nedelja, 23.01.2011.

21:22

Skandinavske selekcije će se u direktnom duelu odrediti pobednika novoformirane grupe F.

Selekcija Slavka Goluže stigla je sa velikim nadama u Švedsku, ali se čini da je upravo novi selektor napravio nekoliko grešaka, prvo sa izborom golmana, ali i sa motivacijom pojedinih igrača.

Trojac Doder, Jarnemir i odlični golman Sjostrand, uz bučnu publiku bilo je previše za ekipu Hrvatske koja je odigrala jedan od najlošijih mečeva u poslednjih nekoliko godina na velikim takmičenjima.

Nakon 12:14 na poluvremenu, meč je prelomljen desetak minuta pre kraja. Švedska je tada stigla do 25:20, Balić je bio vrlo nervozan.

Nakon greške Andersona, Hrvatska je dobila priliku da se vrati u meč, kaznu od dva minuta su gotovo perfektno odradili, postigli tri gola i bili nadomak preokreta ali je nakon gola Ekberga sve bilo rešeno...

U drugom kolu druge faze takmičenja na Svetskom prvenstvu u rukometu u Grupi 2 postignuti su