SP: Novi poraz Srbije u Švedskoj

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od Poljske sa 27:26 (13:12), u drugom kolu druge faze na šampionatu sveta u Švedskoj.

Nedelja, 23.01.2011.

21:01

Ekipa Veselina Vukovića je ovim porazom ostala na jednom bodu i šestom mestu na tabeli.

Naš nacionalni tim je sada sveo šanse da se plasira u kvalifikacije za Olimpijske igre na minimum. Srbija je na poluvremenu imala gol prednosti, Poljaci su početkom nastavka preokrenuli i došli do pet golova viška, ali naš tim se nije predao i u finišu je imao veliku priliku da čak i pobedi.

Međutim, ponovo se dogodilo da Srbija sa igračem manje dočeka finiš utakmice, ovoga puta katastrofalne greške napravili su Bojinović i Prodanović i Poljaci su golom deset sekundi pre kraja došli do pobede.
Poslednji meč u grupi Srbija igra u utorak protiv Argentine.

Poljaci su bolje otvorili meč, poveli su sa 2:0 na startu, ali je u nastavku naš tim zaigrao odlično, pre svega u odbrani i sredinom prvog dela je došao do tri gola prednosti (8:5).

Poljaci su se međutim vratili sa tri vezana gola, ali Srbija se u finišu poluvremena odlično branila sa igračem manje i tako došla do gola prednosti na poluvremenu.

U nastavku meča Srbija je krenula veoma slabo, pa su Poljaci već u 39. minutu imali četiri gola razlike (17:13). Kada je Tlučinski u 42. minutu svojim desetim golom doneo Poljacima pet golova viška (20:15), činilo se da je sve rešeno.

Ipak, Srbija se malo po malo vraćala u duel, i posle pogotka Šešuma 12 minuta pre kraja ponovo je bilo nerešeno - 20:20. Nastavio je naš tim sa odličnom igrom i u narednih nekoliko minuta, pa je posle pogotka Vujina Srbija i povela (23:22) pet minuta pre kraja.

Međutim, u već opisanom scenariju, prvo je Bojinović napravio korake a zatim i zaradio isključenje, a onda je i Prodanović bez velike potrebe isključen na dva minuta. Poljaci su sve naplatili desetak sekundi pre kraja kada su golom Tlučinskog i došli do nove pobede.
Fonet
U drugom kolu druge faze takmičenja na Svetskom prvenstvu u rukometu u Grupi 2 postignuti su sledeći rezultati:

Švedska - Hrvatska 29:25 (15:12)
Argentina - Danska 24:31 (12:17)
Poljska - Srbija 27:26 (10:11)