U nedelju su odigrana preostala dva meča trećeg kola Bundeslige i u njima su Borusija iz Menhegladbaha i Borusija iz Dortmunda zabeležile pobede.

Izvor: MT

Nedelja, 29.08.2010.

20:12

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha savladali su u Leverkuzenu domaći Bajer sa 6:3, dok je Dortmund, takođe na gostovanju, pobedio Štutgart sa 3:1.

Posle dva odigrana kola, šest ekipa je zabeležilo obe pobede: Kajzerslautern, Hofenhajm, Majnc, Hamburg i Hanover.

Borusija iz Menhengladbaha je posle više od 16 godina uspela da savlada Bajer iz Leverkuzena. Goleadu na BejAreni otvorio je 19-godišnji Patrik Herman u 20. minutu, ali je Eren Derdijok anulirao prednost samo četiri minuta kasnije. Ipak, gosti su golvoima Brouversa i ponovo Hermana, na poluvreme otišli sa prednošću od 3:1.

Huan Arango povećao je na 4:1 u 56. minutu, da bi Arturo Vidal samo dva minuta kasnije, smanjio prednost Menhengladbaha. 6:2 za goste bilo je već do 69. minuta, a strelci su bili Idrisu i Reus. Štefan Kisling je donekle uspeo da ublaži poraz golom u 70. minutu za konačnih 6:3.

U direktnom duelu dvojice srpskih fudbalera, Neven Subotić bio je uspešniji od Zdravka Kuzmanovića. Dortmund je poveo već u 5. minutu autogolom Halida Bualruza. Do kraja poluvremena, gosti su imali tri gola prednosti, a strelci su bili Lukas Barioš u 26. minutu na asistenciju Groskrojca, kao i Goce u 37. minutu, svojim prvim pogotkom za Dortmund.

Jedino što je Štutgart do kraja uspeo da uradi je bio pogodak Kakaua u 69. minutu, udarcem glavom.

Bajer Leverkuzen – Borusija Menhengladbah 3:6 (1:3)
(Derdijok 24’, Vidal 58’p, Kisling 70’ – Herman 20’, 44’, Brouvers 40’, Arango 56’, Idrisu 60’, Reus 69’)
Štutgart – Borusija Dortmund 1:3 (0:3)
(Kakau 69’ – Bularuz 5’ag, Barioš 26’, Goce 37’)