Srbija ubedljiva na startu EP

Vaterpolisti Srbije ubedljivom pobedom nad Grčkom 13:5 (2:1, 4:2, 3:1, 4:1) su startovali na Evropskom prvenstvu u Zagrebu.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Nedelja, 29.08.2010.

17:40

Posle lagane igre u prvom periodu, igrači Dejana Udovičića su dominirali u nastavku meča te snažnom odbranom i sigurnim napadom deklasirali Grke.

Kapiten Vanja Udovičić predvodio je "delfine" sa četiri gola, Nikić je postigao tri, a Andrija Prlainović dva u finišu meča. Strelci su bili još Filipović, Duško Pjetlović, Rađen, i Gocić.

"Delfini" su golovima Slobodana Nikića i Vanje Udovičića sa 2:0, a Grci krajem prvog perioda uspeli da prviput savladaju Sora. Drugu četvrtinu otvorili su Nikić i Rađen golovima u prvom minutu, da bi potom Murukis i Velakas vratili Grke u igru. Međutim, pre kraja poluvremena kapiten Udovičić je sa dva gola prelomio meč donevši sigurnu prednost "delfinima".
Beta
Srbija je ubedljiva bila i u trećoj četvrtini. Prvo je pogodio Duško Pjetlović, a potom Udovičić i Nikić postigli svoje noge golove. U poslednjih osam minuta Grci više nisu imali snage pa je sve odlučio sa dva pogotka Andrija Prlainović. Pored njega u strelce su se upisali još Živko Gocić i Filip Filipović. Ni jedan Grk nije postigao dva gola.

Srbija: Soro, Avramović, Gocić 1, Udovičić 4, Vapenski, D. Pijetlović 1, Nikić 3, Aleksić, Radjen 1, Filipović 1, Prlainović 2, Mitrović, G. Pijetlović
Grčka: Calkaniks, Milonakis, Papadokonas 1, Miralis, Delakas 1, Fontolis, Afrodakis 1, Toskas, Miralis 2, Mitelodis, Jonas, Kolovos, Galanidis

Igrač više: Srbija 12 (3), Grčka 5 (1), Peterci: Grčka 1 (1).

U drugom kolu u poendeljak Srbiju očekuje derbi meč sa Mađarskom od 16.30h. Mađari su savladali Nemačku sa 10:8, dok je u prvoj utakmici Grupe B selekcija Makedonije pobedila Rusiju sa 10:9.

Derbi dana Crnoj Gori

U najzanimljivijoj utakmici prvog dana Crna Gora je uspela da savlada domaćine 11:9 i da tako već posle prvog dana praktično obezbedi plasman u četvrtfinale. U utakmici punoj preokreta Crnogorci su u finišu iskoristili veliku nervozu domaćih vaterpolista, koji očigledno nisu izdržali pritisak koji su im nametnuli navijači.

Junaci dana svakako su vaterpolisti Makedonije, koji su uspeli da iznenade nekada veliku vaterpolo silu Rusiju. Sa desetoricom igrača iz Srbije i Hrvatske Makedonci su formirali solidan tim i sada su stekli šanse da se bore i za plasman u četvrtfinale, što bi bio istorijski uspeh.

Španci su kao vicešampioni sveta u Hrvatsku doputovali sa velikim ambicijama, ali su već na startu doživeli neprijatan poraz, koji je samo pokazao da loše igre i rezultati na završnom turniru Svetske lige u Nišu nisu bili slučajnost. Zahvaljujući pre svega odličnoj igri s igračem manje, Italijani su od početka do kraja bili u vodjstvu i na kraju sasvim zasluzeno zabeležili pobedu.

Rumunija je na startu ostvarila očekivanu pobedu protiv Turske, koja je sasvim sigurno najslabiji tim na ovom šampionatu i turnir u Zagrebu ekipi koju vodi Sinan Turunk poslužiće za sticanje medjunarodnog iskustva. S druge strane, uprkos ubedljivom uspehu Rumuni nisu pokazali previše i čini se da neće imati većih šansi da stignu do četvrtfinala.