Vaterpolisti rutinski sa Kinom

Repezentacija Srbije završila je takmičenje u grupi 'B' Svetskog kupa u Oradei pobedom nad selekcijom Kine - 15:8.

Izvor: B92, zvanièni sajt

Četvrtak, 29.07.2010.

15:55

Nap tim završio je takmičenje u grupi na drugom mestu i u četvrfinalu će se, najverovatnije, sastati sa selekcijom Australije.

Posle slabe igre u prvoj četvrtini reprezentacija Srbije bila je u rezultatskom zaostatku (2:1), u sledećih osam minuta postignuta su četiri gola, nije primljen nijedan pa je poluvreme završeno rezultatom 5:2.

Još jedan period dobre igre bio je dovoljan za ukupnih 11:4, a do kraja je viđeno još osam golova - 15:8.

Po dva gola za Srbiju postigli su Vanja Udovičić, Boris Vapenski, Slobodan Nikić, Milan Aleksić, Filip Filipović i Stefan Mitrović, po jedan gol postigli su Živko Gocić, Duško Pijetlović i Andrija Prlainović.