Ženska seniorska reprezentacija Srbije, akutelni šampion Evropske lige, ostvarila je šestu pobedu u A grupi.

Izvor: LB

Subota, 03.07.2010.

20:45

Srbija je, večeras u Šefildu, u prvoj utakmici četvrtog vikenda A grupe, savladala Veliku Britaniju sa 3:0, po setovima 25:15, 25:11 i 25:20, posle 63 minuta igre.

Srbija je lako i ubedljivo savladala Veliku Britaniju u Šefildu. Prva dva seta Srbija je rešila u svoju korist, svaki posle 20 minuta igre, dok je samo u trećem setu domaćin pružio dostojan otpor.

Bilo je izjednačeno sve do finiša, kada je na servis liniju stala Brižitka Molnar i od 20:20, Srbija je stigla do 25:20, za konačnih 3:0 u setovima. Velika Britanija i Srbija će drugu utakmicu četvrtog vikenda A grupeEvropske lige 2010. odigrati u Šefildu u nedelju od 18:30 časova.

Velika Britanija: Viks, Ozborn, Lejburn (3), Tejlor, Berteli, Breg (2), Morgan, Biti (1), Rid (5), O’konor, Sendel (8), Karter (5).

Srbija: Brakočević (10), Živković, Krsmanović (9), Majstorović, Molnar (16), Vesović (9), Ognjenović (5), Veljković (12), Bjelica, Rašić, Popović, Klisura (2).