Radnički siguran u Pančevu

Košarkaši Radničkog pobedili su Tamiš u Pančevu rezultatom 86:65, u desetom kolu Superlige Srbije.

Subota, 22.05.2010.

19:43

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Marko Čakarević sa 18 i Rajko Kljajević sa 15 poena. Kod domaćina Marković je bio najbolji sa 18 poena.

Radnički posle ove pobede ima skor 7-3 i nalazi se nadomak plasmana u plej-of, dok je Tamišu ovo bio osmi poraz u deset mečeva.

Utakmica u Pančevu prelomljena je u trećoj četvrtini. U prvom poluvremenu Tamiš se dobro držao, ali su gosti iz Kragujevca ipak nakon 20 minuta vodili 47:39. Treći period tim Miroslava Nikolića rešio je u svoju korist rezultatom 22:13, pa je pred poslednji kvartal Radnički imao ubedljivih 69:52.

U sledećem kolu Radnički gostuje Hemofarmu u vršcu, a Tamiš Borcu u čačku.