Liga 1: Ljuboja dvostruki strelac

Danijel Ljuboja postigao je dva gola u pobedi Grenobla nad Bulonjom u 37. kolu francuske Lige 1. Šampion Marselj poražen je u Lilu sa 3:2.

Subota, 08.05.2010.

23:38

U preostalim utkamicama predposlednjeg kola Bordo je savladao Sošo sa 2:0 goloviam Vendela i Tremulinasa. Lion je na gostovanju Valensijenu odigrao samo 2:2, a istim rezultatom je završen i susret između Rena i Nice. Le Man je pobedio PSŽ sa 1:0 zahvaljujući autogolu Armanda u sedmom minutu, Monako je savladao Nansi sa 2:1, dok je Tuluz pobedio St.Etjen u gostima, 1:0.

Danijel Ljuboja je sa dva gola doneo svom timu tek petu pobedu ove sezone, ali će Grenobl sezonu završiti na poslednjem mestu na tabeli.

Lil je dva puta gubio od Marselja, ali je golom Debušija u 90. minutu došao do važna tri boda u borbi za plasman u Ligu šampiona. Šampion je poveo golom Nijanga u 6. minutu. U 25. minut isključen je golman gostiju Stiv Mandanda i dosuđen je jedanaesterac za Lil koji je uspešno realizovao Kabaje. I sa igrače manje Marselj je došao do nove prednosti posle gola Hiltona u 45. minutu. Na 2:2 je izjadnačio De Malo devet minuta pre kraja susreta, a pobedu svom timu doneo je Debuši.