Barsa i dalje prva, Real prati

Fudbaleri Barselone savladali su Sevilju rezultatom 3:2, u pretposlednjem kolu španske Primere i zadržali bod prednosti u odnosu na drugoplasirani Real Madrid.

Izvor: LB

Subota, 08.05.2010.

23:12

'Kraljevski klub' je deklasirao Atletik Bilbao sa 5:1, a pobede su ostvarili i Heres, Hetafe, Viljareal, Derportivo, Espanjol i Valjadolid. Heres je savladao Saragosu (3:2), Hetafe Malagu (2:1), Viljareal Valensiju (2:0), Deporttivo Maljorku (1:0), Espanjol Osasunu (2:1), dok je Valjadolid pobedio Santander (2:1).

Mečevi Hihon – Atletiko Madrid (1:1) i Tenerife–Almerija (2:2) završeni su bez pobednika. Kolo pre kraja na tabeli vodi Barselona sa 96 bodova ispred madridskog Reala, koji je sakupio 95, dok je treća Valensija sa 68 bodova. Pitanje prvaka Španije biće odlučeno u poslednjem kolu Primere, u kome će Barselona ugostiti Valjadolid, dok će Real gostovati Malagi.

Barselona je kao gost slavila protiv Sevilje rezultatom 3:2 i tako stigla do 30 ovosezonskog trijumfa i na korak od nove titule prvaka Španije. Katalonci su do veoma važne pobede stigli golovima Lea Mesija u petom, Bojana Krkića u 28. i Pedra u 62. minutu. Domaći, koji su u 56. minutu ostali bez isključenog Konka, u završnici meča uspevaju da ublaže poraz preko Frederika Kanutea i Luisa Fabijana. Njih dvojica su u razmaku od samo dva minuta vratili Sevilju u meč. Prvoje Kanute u 69. minutu smanjio na 3:1, da bi dva minuta kasnije Fabijano postavipo konačnih 3:2.

Real Madrid je na stadionu ’Santijago Berrnabeu’ savladao Atletik Bilbao sa 5:1 i tako zadržao korak sa prvoplasiranom Barselonom, koja i dalje ima bod više. Real je slavio golovima Kristijana Ronalda iz penala u 22. minutu, Iguaina u 73, Serhia Ramosa u 80, Karima Benzeme u 81. i Marčela u 89. minutu. Jedini gol za goste, koji su od 20. minuta igrali bez isključenog Fernanda Amorebijete, postigao je Jeste u 41. minutu. Madriđanima sada ostaje jedino nada da će Barselona u poslednjem kolu kiksnuti protiv Valjadolida i tako omočućiti Realu da eventualnom pobedom protiv Malage ipak osvoji titulu.

Poslednjeplasirani Heres savladao je Saragosu sa 3:2 i zadržao teoretske šanse da izbegne ispadanje iz elitnog društva. Fenjeraš je do veoma važne pobede stigao golovima Francisa u 21, Mikela u 68. i Karlos Kalvo u 73. minutu. Sa druge strane, strelci za Saragosu bili su Ander Herera u 66. i Gabi u 75. minutu. Gosti su meč završičli sa deset igrača, pošto je u završnici susreta isključen Kontini. Ivan Obradović je odigrao svih 90 minuta za goste. Hetafe je bio boli od Malage rezultatom 2:1. Domaći koji se bore za plasman u Evropu trijumfovali su zahvaljujući golovima Soldada u 26. i Pedra Leona u 56. minutu, dok je utešni pogodak za Malagu postigao Fernando u poslednjim trenucima utakmice. Srpski internacionalac Milan Stepanov odigrao je ceo meč za Malagu.

Fudbaleri Viljareala su golovima Đuzepea Rosija i Ljorentea u 11, odnosno 19. minutu savladali Valensiju sa 2:0 i nastavili borbu za mesta koja naredne sezone vode u Evropu. Domaći su meč završili sa devet igrača pošto je prvo u 71. minutu isključen Ljorente, da bi tri minuta kasnije crveni karton dobio i Kapdevilja. Reprezentativac Srbije Nikola Žigić odigrao je svih 90 minuta za Valensiju.

Deportivo je ostvario minimalnu pobedu u duelu sa Maljorkom. Meč je odlučen u 68. minutu, kada je Riki postigao pobedonosni gol za tim iz La Korunje.

Espanjol je posle preokrata savladao Osasunu sa 2:1. Gosti su poveli već u petom minut preko Kristijana Vadoča, ali u nastavku meča Espanjol siže do trijumfa. Prvo je Huan Forlin izjednačio u 50. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Osvaldo doneo potpuni rezultatski preokret i pobedu od 2:1.

Preokret je viđen i u meču Valjadolid – Rasing Santander (2:1). Gosti, koji se grčevito bore za opstanak, prvi sižu do prednosti golom Kristijana Fernandeza u 28. minutu. Međutim, Valjadolid stiže do trijumfa golovima Barahe u 57. i Alemana, iz penala, u 77. minutu. Oba tima su meč završila sa deset igrača. Prvo je isključen Baraha u 82. minutu, da bi pet minuta kasnije gosti ostali bez Moratona.

Meč Sporting Hihon – Atletiko Madrid (1:1) završen je bez pobednika. Domaći su poveli u 57. minutu golom De Las Kuevasa, da bi bod Atletiku doneo Balde 14 minuta kasnije. Milan Smiljanić nije bio u timu Sportinga.