Odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je i drugu pobedu protiv BJR Makedonije u manje od 24 sata, ovoga puta u Smederevu.

Izvor: JT

Subota, 08.05.2010.

18:09

Izabranici Igora Kolakovića su slavili sa 3:1, po setovima 25:23, 12:25, 25:19 i 25:18, posle jednog sata i 20 minuta igre, a posle isteka regularnog dela utakmice treneri su se dogovir i peti set, koji su Makedonci rešili u svoju korist rezultatom 25:22 za 23 minuta.

Od početka meča vodila se izjednačena borba do finiša prvog seta kada je Srbija stigla do prve set lopte i odmah je realizovala. U drugom setu, baš kao i u prvoj utakmici u Beogradu, Makedonci su dominirali i sasvim zasluženo i ubedljivo dobili set i izjedančili na 1:1.
U trećem i četvrtom setu, izabranici Igora Kolakovića su zaigrali mnogo bolje nego u drugom delu igre i rutinski završili regularni deo igre pobedom od 3:1. U dodatnom, petom, setu vodila se izjednačena borba, da bi u finišu Makedonci ipak slavili. Peti set je za Srbiju odigrala, verovatno, do sada najmlađa postava seniorske reprezentacije: Nikola Jovović, Aleksandar Atanasijević, Nikola Čubrilo, Nemanja Radović, Uroš Kovačević, Ilija Ivović i libero Ivan Ilić.

Srbija – Makedonija 3:2 (25:23, 12:25, 25:19, 25:18, 22:25)
Srbija: U. Kovačević 6, Ivović 2, Petković 2, Terzić 4, Jovović, Nikić 15, Mitić, Rašić 3, Dokić 18, Atanasijević 4, Vemić 3, Petrović 8, Ilić, Radović 2, N. Čubrilo 3. Treneri: Igor Kolaković i Željko Bulatović.
Makedonija: Stevovski 2, Gj. Gjorgijev, Josifov 13, N. Gjorgijev 34, V. Milev 3, Milkov 9, Simovski, Ristoski, Đorđevski 3, Mitev 1, Trajčevski 3, Ginov, A. Milev 8, Zafirov 6. Trener: Svetislav Pejica i Trajan Atanasov.