Pored pobede Partizana u večitom derbiju nad Crvenom zvezdom jedino su fudbaleri Rada zabeležili trijumf u mečevima 28. kola Jelen Superlige odigranim u subotu.

Izvor: JT

Subota, 08.05.2010.

17:46

Građevinari su pobedili na gostovanju Vojvodinu sa 3:2, iako su posle samo sedam minuta igreb u Novom Sadu gubili sa 0:2. Ekipa sa Banjice je, ipak, uspela da preokrene rezultat i tako stigne do bodova koji joj i definitvno garantuju ostanak u šampionatu Srbije.

Vojvodina je povela u drugom minutu pogotkom Dragana Mrđe, kome je to bio 17. gol u sezoni što ga čini najboljim strelcom Superlige, dok je Mario Đurovski već pet minuta kasnije vođstvo duplirao na 2:0.

Drugi najefikasniji igrač lige je napadač Rada Andrija Kaluđerović, koji je u 16. minutu postigao prvi gol za beogradski tim, svoj 15. u sezoni. Janko Tumbasović je potom u 33. minutu nespretnom reakcijom i autogolom Radu doneo izjednačenje od 2:2, da bi za potpuni preokret bio zaslužan Marko Stanojević, koji je u 58. minutu postavio konačan rezultat preciznim šutem sa ivice kaznenog prostora.

Ostalih pet mečeva, osim večitog derbija i utakmice između Vojvodine i Rada završeno je bez pobednika.

OFK Beograd je igrao nerešeno na gostovanju kod Čukaričkog 0:0, ali nije izgubio treće mesto na tabeli, pošto je bez golova završen i duel četvrtoplasiranog Spartaka i Metalca u Subotici.

Pobednika, ni golova, nije bilo ni u susretu BSK-a i Smedereva, dva tima kojima, uz Čukarički, Hajduk, Mladi Radnik i Napredak, najviše preti ispadanje iz Superlige Srbije. Takav ishod meča, ipak, više odgovara gostima iz Smedereva koji su zadržali četiri boda prednosti nad BSK-om i pet nad ostalim timovima u zoni ispadanja.

Napredak je na gostovanju Jagodini imao vođstvo od 1:0 i priliku da zahvaljujući golu Predraga Vujovića osvoji važne bodove. Milan Bojović, ipak, u 82. minutu ugasio je tu nadu Kruševljana. Istim rezultatom, 1:1, završen je i duel Javora i čačanskog Borca u Ivanjici gde je domaći tim poveo u 23. minutu golom Stevana Račića. Strelac jedinog gola za Javor, međutim, u 62. minutu je isključen, što je Borcu olakšalo zadatak da izjednači golom Zorana Kostića u samom finišu.

U subotu je na programu i 138. večiti derbi između Partizana i Crvene zvezde, koji u direktnom okršaju odlučuju o titulu šampiona Srbije.

Poslednju utakmicu kola u nedelju će u Kuli igrati Hajduk i Mladi Radnik, dva sada poslednjeplasirana tima Superlige Srbije.