Tri kluba iz Moskve – CSKA, Dinamo i Lokomotiva zabeležili su pobede u subotnjim mečevima sedmog kola Ruske premijer lige.

Izvor: SO

Subota, 24.04.2010.

18:53

CSKA je savladao Sibir u gostima sa 4:1 i izjednačio se po borju bodova sa vodećim Spartakom iz Naljćika, Dinamo je minimalnim rezultatom dobio Saturn, dok je Lokomotiva na svom terenu bila bolja od Tomska sa 2:1. Ostali mečevi na programu su u nedelju, a u derbiju se sastaju dva Spartaka - iz Moskve i Naljćika.

CSKA je došao do četvrtog ovosezonskog trijumfa, a u Novosibirsku su Moskovljani došli u vođstvo golom Sergeja Ignaščevića u 11. minutu, prednost je duplirao Giljerme, a sve dileme u vezi sa pobednikom rešio je Tomaš Necid pogotkom u 54. minutu.

Alana Džagoev je postigao četvrti gol za CSKA, a počasni pogodak za domaći Sibir dao je Čižek. Srpski reprezentativac Miloš Krasić igrao je od 79. minuta za CSKA.

Lokomotiva je posle prvog poluvremena imala dva gola prednosti zahvaljujući Alijevu i Glušakovu, a jedini pogodak za Tomsk dao je Kornilenko u 83. minutu. Srpski fudbaler Đorđe Jokić odigrao je ceo meč za Tomsk.

Odlučujući pogodak na meču Dinamo – Saturn postigao je 23-godišnji Aleksandar Epurjanu u 72. minutu.