Liga 1: Marsej čuva vrh

Ekipa Marseja sačuvala je prvo mesto u francuskoj Ligi 1 ubedljivom pobedom nad Nicom od 4:1 u poslednjem meču 32. kola.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Nedelja, 11.04.2010.

23:01

U prvom meču u nedelju Lion i Lil su odigrali bez pobednika u derbiju koji su obeležila i dva isključenja. Pobedu je zabeležio još jedan od kandidata za titulu, Okser koji je minimalno savladao Nansi u gostima i izbio na drugo mesto na tabeli.

Marsej je protiv lako savladao Nicu u duelu dva tima sa Azurne obale, a strelci na 'Velodromu' su bili Kone, M'Bia, Valbuena i Diavara za Marsej, te Fae za Nicu. Olimpik sada ima 62 boda, dva više od Oksera, a četiri od Monpeljea i Liona. Šampion Bordo je peti sa 56 bodova. 'Žirondinci' imaju dva, a tim iz Marseja jedan meč manje od ostalih kandidata za titulu.

Lion je gobio od Lila na 'Žerlanu' od 62. minuta kada je Fro savladao Ljorisa, ali je samo deset minuta kasnije Kris izjednačio. Oba tima utakmicu su završila sa po deset igrača. Najpre je kod gostiju u 70. minuti isključen Rikardo Kosta, nakon čega su domaćini i izjednačili, a osam minuta kasnije drugi žuti karton zaradio je mladi vezni igrač Olimpika Žonalon.