JSL: Tri pobede domaćina i remi

Odigrana su četiri meča 23. kola Jelen Superlige. Metalac, Napredak i Spartak zabeležili su pobede na svom terenu, a jedan meč završen je bez pobednika.

Subota, 10.04.2010.

16:02

Kruševljani su na svom terenu slavili protiv kulskog Hajduka rezultatom 2:0, Metalac je u Kragujevcu bio bolji od ivanjičkog Javora sa minimalnih 1:0, a Spartak je u poslednjim trenucima utakmice došao do pobede protiv BSK Borče – 2:1. U premijernom meču kola Smederevo i čačanski Borac odigrali su bez golova.

Od 19 časova lider šampionata Crvena zvezda dočekuje Mladi Radnik, dok su mečevi OFK Beograd – Vojvodina , Rad – Čukarički i Jagodina – Partizan na programu u nedelju.

Napredak je u duelu sa Hajdukom imao imperativ moranja, ali je na kraju uspeo da slavi. Oba gola za Kruševljane postigao je fudbaler iz Gane Antvi Jao. Napredak sada ima 24 boda i pobegao je iz opasne zone prerstigavši upravo Hajduk.

Preokret je viđen na duelu Spartak – BSK. Gosti iz Borče poveli su već u osmom minutu golom Đukića, ali je na poluvremenu bilo 1:1, pošto je Vojo Ubiparip postigao gol u poslednjem minutu prvog dela. Činilo se da će meč biti završen bez pobednika, ali u poslednjem minutu utakmice pobednosoni gol za domaćina postigao je Simović.

U malom derbiju kola Metalac je golom Krasića u 78. minutu zabeležio pobedu protiv Javora.