Nimburk bolji od Zvezde u Pioniru

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u 5. kolu Evrokupa od češkog Nimburka 73:55 (15:15, 20:18, 21:10, 17:12 ), i tako umanjili šanse za prolaz u čevrtfinale.

Utorak, 02.03.2010.

21:44

Utakmica je bila izjednačena u prvom poluvremenu i nijedna ekipa nije imala prednost veću od četiri poena. Međutim Zvezda je loše odigrala treću četvrtinu uz očajan šut za tri poena, i puno grešaka u napadu. Do kraja susreta tim iz Češke nije ispuštao rezultatsku prednost. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Benda sa 18 i Li sa 17 poena.

Utakmicu je otvorio Oliver Stević sa četiri vezana poena, ali mu je na drugoj strani odgvororio odlični Ronald Luis sa pet poena. Zvezda je tokom prve četvrtine uglavnom vodila, ali ne sa više od tri poena. Marko Kešelj postiže prvu trojku za ”crveno-bele” kod rezultata 13:10. Ispostaviće se da je to bio jedini realizovan šut za tri poena košarkaša Crvene zvezde na celom meču. Na prvi dvominutni odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom, 15:15.

Domaći tim je loše ušao u drugu četvrtinu, prvo je Videnov pogrešio, pa je Bjelici sviran faul, a gosti su posle pet poena Luisa poveli sa 20:15. Ipak Štimac je dva puta bio siguran pod košem, u tim trenucima pogađali su i Radivojević i Kešelj, pa je Zvezda ponovo stekla tri poena prednosti, 25:22. Međutim Li pogađa trojku za novu izjednačenje, a Nemanja Bjelica donosi novu prednost Zvezdi svojim prvim poenima iz igre. Petr Benda u dva vezana napada poentira i postaje prvi igrač sa dvocifrenim brojem poena na meču. Posle trojke Lia Nimburk vodi sa 35:31, a Radivojević pogađa koš u poslednjoj sekundi prvog poluvremena za rezultat 35:33 za tim iz Češke.

U prvih 20 minuta igre Kešelj i Radivojević postigli su po 7 poena, Tejlor 6 uz tri skoka, a Vladimir Štimac 5 uz 4 skoka. U ekipi Nimburka najefikasniji je bio Luis sa 12 poena i 3 skoka, Benda je postigao 10 poena, dok je Artur Li postigao 9 poena i zabeležio 4 asistencije.

Na početku treće četvrtine Stević iz odbojke postiže prve poene u drugom poluvremenu i to je bilo poslednje izjednačenje na meču, 35:35. Trio Nimburka Luis, Li, Benda vodi svoj tim do prve osetnije prednosti, 45:37. U tom trenutku Benda, Li i Luis su ukupno postigli 41 poen od 45 koliko je postigao češki tim. Posle dva uspešno realizovana bacanja Nečasa gosti su vodili sa 51:39 (serija Nimburka 14:3) dva i po minuta pre kraja trećeg perioda igre. Zvezda je na kraju treće četvrtine šutirala za tri poena 1/13, a Sokolovski je trojkom u poslednjem trenucima doneo rekordnu prednost gostima, 56:43.
Crvena zvezda - Nimburk (Beta)

Filip Videnov je bio jedini raspoložen u domaćem timu u poslednjoj četvrtini. Kod rezultata 59:47 za goste dosuđena je nesportska lična greška Sokolovskom, ali Radivojević pogađa samo jedno bacanje, a “crveni-beli“ posle toga ne realizuju napad. Ekipu Aleksandra Trifunovića ni u poslednjoj četvrtini nije služio šut a gosti su do kraja susreta stigli do ubedljive pobede od +18, 73:55.

Jedini igrač sa dvocifrenim brojem poena u domaćem timu bio je Filip Videnov (10 poena), Bjelica je postigao 9, dok su Stević i Radivojević postigli po 8 poena.

U ekipi Nimburka četiri igrača su postigla 80% poena svog tima. Benda je postigao 18, Luis i Li po 17, a Lenzli 12. Zanmimljiv podatak je i da su gosti imali čak 16 asistencija naspram samo 4 Zvezdine.

Crvena zvezda: Kešelj 7 (1/5 za 3), Kikanović 2 (3 skoka, 4 izg.lopte), Radosavljević, Rondović, Tejlor 6 (2/10 šut iz igre, 6 skokova, 4 izg.lopte), Nedović, Stević 8, Radivojević 8, Videnov 10 (0/6 za 3, 4 izg.lopte), Štimac 5 (7 skokova), Bjelica 9 (4 skoka).

Nimburk: Benda 18 (7 skokova), Sokolovski 3, Pumprla 2, Nečas 4, Li 17 (6 asistencija), Sležak, Luis 17, Riki, Lenzli 12 (5 skoka).

Zvezdi je ovo drugi uzastopni poraz u Evrokupu, i drugi poraz na svom parketu pošto je u prošlom kolu u Pioniru slavio i turski Turk Telekom. "Crveno beli" su u Češkoj slavili sa pet poena razlike pa je Zvezdi za plasman u četvrtfinale Evrokupa u poslednjom kolu neophodna pobeda protiv Gran Kanarije u Španiju.

U prvom meču L grupe Gran Kanarija je savladala u Ankari Turk Telekom sa 79:78 (52:39). U poslednjem kolu koji je an programu 9. marta Nimburk na svom terenu dočekuje Turk Telekom, dok Zvezda gostuje Gran Kanariji.