Fenomenalna Maljorka

Ekipa Maljorke pobedila je Deportivo 2:0 u 18. kolu Primere i tako zabeležila devetu uzastopnu pobedu na svom terenu, što je do sada ostvario još samo Real.

Nedelja, 17.01.2010.

19:31

Atletiko Madrid je sa 3:2 savladao Sporting iz Hihona, a Valensija je u derbiju razbila Viljareal sa 4:1. Pobedu na svom terenu zabeležila je i Malaga koja je sa minimalnim rezultatom savladala Hetafe. Tri meča su završena bez pobednika, Almerija – Tenerife i Rasing – Valjadolid igrali su 1:1, dok golova nije bilo u Saragosi gde je gostovao Heres.

Tim sa Baleara je ovom pobedom nad Deportivom preskočio na tabeli tim iz La Kurunje i sada se nalazi na četvrtom mestu koje sledeće sezone vodi u Ligu šampiona. Golove za Maljorku postigli su Suares u 46. i Kastro u 53. minutu.

Atletiko Madrid je ponovo imao mnogo problema, ali je ipak uspeo da osvoji tri boda. Forlan je već u 13. minutu doneo prednost 'jorgandžijama', ali je do kraja poluvremena Kastro iz penala izjednačio. U nastavku meča Asunsao i Balde su pogodila za Madriđane i donesu tri veoma bitna boda u borbi za plasman u evropska takmičenja. Moran je u 90. minutu postavio konačan rezultat, 3:2.

U poslednjem meču kola, koji je ujedno bio i derbi, Valensija je u gdarskom duelu razbila Viljareal sa 4:1. Dva gola za ’slepe miševe’ postigao je David Vilja, prvi u 28. minutu iz penala, a drugi u poslednjim trenucima meča. Meč je otvorio Banega pogotkom u šestom minutu, a u 56. pogodio je i David Silva. Jedini strelac za ’žutu podmornicu’ bio je Brazilac Nilmar u 61. minutu utakmice.