KK: Atletiko se provukao sa 5:1

Fudbaleri Atletiko Madrida uspeli su da nadoknade veliki deficit iz prvog meča i pobedom nad Rekreativom od 5:1 plasiraju se u četvrtfinale Kupa Kralja.

Četvrtak, 14.01.2010.

23:51

Mesto među osam najboljih timova obezbedila je i Maljorka koja je takođe na svom terenu nadoknadila poraz od Rajo Valjekana i ukupnim rezultatom 4:3 prošla dalje. Pored ova dva tima u četvrtfinalu Kupa Kralja igraće još Deportivo, Osasuna, Hetafe, Rasing, Selta i Sevilja koja je eliminisala branioca trofeja Barselonu.

Prvi meč u četvrtak odigrali su Maljorka i Valjekano. Tim iz predgrađa Madrida imao je prednost od 2:1 iz prvog meča, a u revanšu na Balearima su posle prvih 45 minuta imali i gol prednosti. Međutim, u drugom poluvremenu, Viktor je golovima u 50. i 60. minuta izjednačio ukupan rezultat, a Maljorka je do plasmana došla pogotkom Suaresa u drugom minutu sudijske nadoknade.

Atletiko Madrid je na ’Vinsente Kalderonu’ dominirao tokom većeg dela meča, imao 4:0, ali je na kraju jedva prošao dalje. Već posle prvog poluvremena u potpunosti je nadoknadio minus iz Uelve golovima Simaa u 21, Aguare u 24. i Ujfalušija u 39. minutu. U drugom poluvremenu ’jorgandžije’ su nastavile sa boljom igrom ali su u nekoliko navrata gostima dozvolili da priđu veoma blizu gola. Ipak, u 63. minutu Kun Aguero ponovo pogađa mrežu za potpuni preokret i prednost od 4:0 koja je garantovala prolaz. Međutim, domaći tim se opušta i u 71. minutu Karmona smanjuje na 4:1 što je sada odgovaralo Rekreativu. Samo dva minuta kasnije Madriđani ulaze u još veći problem pošto je Asunsao isključen zbog drugog žutog kartona. Ipak, presudila je želja Atletiko Madrida pa je Simao u 84. minutu svojim drugim golom na meču ponovo obradovao domaće navijače, ovaj put definitivnim plasmanom u četvrtfinale.