Prvenac Orleana protiv Partizana

Košarkaši Partizana izgubili su 75:72 (20:27, 19:7, 18:15, 18:23) u gostima od Orleana koji je u osmom kolu grupe B Evrolige zabeležio tek prvu pobedu.

Četvrtak, 17.12.2009.

23:03

U veoma uzbudljivom meču u kojem su se ekipe smenjivale u vođsvtvu i u nekoliko navrata pravile velike serije, Francuzi su bili bolji u penal završnici i tako sprečili Partizan da zabeleži četvrtu vezanu pobedu. 'Crno-beli' sada imaju skor 4/4 pa su i dalje izjednačeni sa Lijetuvos Ritasom koji u sledećem kolu gostuje u 'Pioniru'.

’Crno-beli’ su ušli malo rezervisano u meč protiv Orleana pa je prvih osam minuta proteklo u potpuno izjednačenoj igri i naizmeničnim poentiranjem oba tima. Aleks Marić je naravno predvodio beogradski tim, ali je Partizan tek trojkama Đekića i Božića u poslednjem minutu uspeo da stekne osetnijih sedam poena prednosti (27:20).

Srpski šampion je posle pet minuta igre u drugom periodu imao samo četiri poena prednosti (30:26), a onda su domaći igrači odličnom igrom u napadu i zahvaljujući greškama ’crno-belih’ napravili seriju 13:4, te tako došli do pet poena prednosti pred poslednja dva perioda (39:34).

Početakom trećeg perioda Partizan brzo stiže do izjednačenja, ali Orlean furioznom igrom u napadu i zahvaljujući greškama Mekejleba pravi seriju 16:3 i stiže do najveće prednosti tokom meča (55:42).

Međutim srpski šampion odgovara istom merom i serijom 18:2 krajem trećeg i početkom poslednjeg perioda stiže do izjednačenja (57:57), a najzaslužniji je bio Strahinja Milošević koji je borbenom igrom skupio sedam poena. U tom periodu proradio je i Lorens Roberts koji je sa dve trojke preokrenuo rezultat u korist ’crno-belih’ (60:57).

Poslednjih nekoliko minuta timovi su se smenjivali u vođstvu, a onda je usledila uzbudljiva penal završnica. Pri rezultatu 69:68 za Orlean, Lorens Roberts je loše izveo oba slobodna bacanja. Adrien Moerman je iskoristio svoja i povisio prednost na 71:68. Rašić je potom, takođe, sa linije slobodnih smanjio na 71:70, a posle pogodaka Kurtija i Kecmana bilo je 73:72 šest sekundi pre kraja. Posle faula Mekejleba Benks je pogodio prvo, a namerno promašio drugo bacanje. Međutim, loptu je uhvatio Moerman koji je pogodio jedno bacanje, a Marić nije pogodio trojku u poslednjoj sekundi pa je Orlean rezultatom 75:72 zabeležio prvu pobedu u takmičenju.

U ekipi Partizana Aleks Marić je sa 20 poena (7/8 za dva, 6/7 slobodna), 11 skokova i pet iznuđenih faulova bio najkorisniji igrač meča (indeks 29). Bo Lester Mekejleb je ubacio 13 (4/7 za dva) i imao po pet ukradenih i izgubljenih lopti, a četiri puta je asistirao. Lorens Roberts je ubacio sedam poena uz očajan šut za dva poena 0/7. Ubacio je dve od četiri trojke.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Sedrik Benks koji je ubacio 19 poena (2/3 za dva, 4/6 za tri) i imao sedam asistencija. Adrien Moerman je ubacio 11 uz sedam skokova, a isti broj poena postigao je i Aldo Kurti.

Ekipa Partizana u sledećem, devetom kolu, koje se igra 6. januara u hali 'Pionir', dočekuje Lijetuvos Ritas.

Iz ove grupe plasman u Top 16 fazu obezbedili su Unikaha i Olimpijakos. I Špancima i Grcima je trebao poraz Efes Pilsena da bi prošli dalje. Za druga dva mesta boriće se Partizan, Lijetuvos Ritas i Truski tim.