JSL: Pobede Rada i Napretka

U preostala dva meča 13. kola Jelen Superlige, fudbaleri Rada savladali su Vojvodinu sa 1:0, dok je Napredak slavio protiv Jagodine sa 2:1.

Nedelja, 29.11.2009.

14:59

Rad je do pobede došao pogotkom Andreje Kaluđerovića u 57. minutu, a obe ekipe su od 43. minuta igrale sa po deset igrača zbog isključenja Aleksandra Petrovića i Janka Tumbasevića. U Kruševcu Napredak je već u trećem minutu vodio golom Brazilca Rodrigesa, a Milan Bojović je izjednačio samo dva minuta kasnije. Konačan rezultat postavlja Nigerijac Antvi u poslednjim momentima meča.

Jedini pogodak na Banjici viđen je u 57. minutu kada je Kizito pogrešio, a kontranapad Rada krunisao je Andrija Kaluđerović udarcem sa 15-ak metara.
BB
Obe ekipe su u 43. minutu ostale sa igračem manje na terenu, pošto je sudija Veselinović isključio Aleksandra Petrovića iz Rada i Janka Tumbasevića iz Vojvodine zbog međusobnog koškanja. Do kraja utakmice obe ekipe su propustile po nekoliko dobrih prilika za pogodak, pre svih Mrđa i Gvozdenović za Vojvodinu i Kaluđerović i Radivojević za Rad.

U Kruševcu je domaća ekipa imala prednost već u trećem minutu posle sjajnog voleja Leandra Rodrigesa sa oko 20 metara. Već dva minuta kasnije gosti su izjednačili posle kontranapada, a strelac je bio Milan Bojović. Pobedu Napretku donosi Nigerijac Jao Antvi u poslednjem minutu meča.