VL: Radnički savladao Zvezdu 3:2

U prvoj utakmici 8. kola Viner Štediše Lige odbojkaši Radničkog su posle velikog preokreta savladali Crvenu zvezdu sa 3:2 (20:25; 22:25; 25:16; 25:21; 15:9).

Četvrtak, 26.11.2009.

20:57

U kragujevačkoj dvorani "Jezero" pred 1200 gledalaca odbojkaši Crvene zvezde su ispustili dva seta prednosti. Beogradski tim je i treći set počeo odlično, ali su odbojkaši Radničkog serijom 13:1 preokrenuli rezultat sa 5:8 na 18:9. Ovo je Zvezdi drugi poraz u prvenstvu dok je kragujevački Radnički zabeležio šestu pobedu.

Odbojkaši Zvezde su odlično ušli u meč i u prvom setu konstantno održavali prednost od 3-4 poena. Crvena zvezda je prvi set dobila rezultatom 25:20. Drugi set se igrao sa dosta preokreta, gostujući tim je otišao na prvi tehnički tajm aut sa prednošcu od jednog poena, posle drugog tehničkog tajm auta bilo je 16:15 za Radnički, ipak odbojkaši Zvezde bili su sigurniji u završnici seta i osvojili ga rezultatom 25:21.

Tim koji sa klupe predvodi Željo Bulatović je odlično otvorio i treći set, posle dobijena prva dva, i na tehnički tajm aut otišao sa tri poena prednosti. Onda je usledio veliki preokret odbojkaša Radničkog koji su serijom od čak 13:1 poveli sa 18:9. Tim iz Kragujevca mirno je priveo set kraju i osvojio ga 25:16.

Odbojkaši Zvezde dobro su otvorili i treći set, vodili 8:5, ali je tim Slobodana Kovača opet preokrenuo rezultat u svoju korist serijom 11:4. Radnički je četvrti set dobio rezultatom 25:21.

U petom setu Radnički je poveo sa 6:3 i do kraja seta sigurnom igrom držao rezultat u svojim rukama, do konačnih 15:9 u taj brejku.

Ovo je Zvezdi drugi poraz u sezoni, ali je beogradski tim zadržao prvu poziciju na tabeli.

Ostale utakmice 8. kola na programu su u subotu, a sastaju se Spartak Ljig - Partizan, Mladi radnik - NIS Vojvodina i Ribnica - Smederevo.