Šahtjor prošao u Ligu Evrope

Fudbaleri ukrajinskog Šahtjora plasitrali su se u Ligu Evrope pošto su u revanšu četvrte runde na svom terenu pobedili turski Sivaš sa 2:0.

Utorak, 25.08.2009.

21:36

U prvoj utakmici, odigranoj prošle nedelje u Turskoj, Ukrajinci su takođe slavili (4:0), pa su u grupnu fazu prošli sa ubedljivih 6:0. Oba gola u revanšu branilac trofeja u drugom po jačini ervopskom takmičenju postigao je iz jedanaesterca.

Prvi je postigao Žadson u 21. a drugi Adrijano u 59. minutu. Preostali revanš mečevi četvrte runde na programu su u četvrtak. Crvena zvezda nakon ubedljivog poraza u Pragu (3:0), na svom terenu dočekuje Slaviju, dok Partizan gostuje u Slovačkoj tamošnjoj Žilini nakon remija u Beogradu (1:1).

Šturm – Metalist Harkov 1:1
Dinamo Bukurešt – Slovan Liberec 0:2 (meč prekinut u 87. minutu, odlukom UEFA 3:0 za Liberec)
Steaua – Sent Patriks 3:0
Tvente – Karabak 3:1
Vaslui – AEK 2:1
Slavija – Crvena zvezda 3:0
Sarajevo – Kluž 1:1
Partizan – Žilina 1:1
Brondbi – Herta 2:1
Sion – Fenerbahče 0:2