Pobede CSKA i Moskve, gol Krasića

Fudbaleri CSKA su pobedom nad Himkijem 2:1 u 19. kolu ruske Premijer lige zadržali priključak za vrhom tabele, a Miloš Krasić postigao je gol.

Subota, 22.08.2009.

19:45

Moskva je na svom terenu savladala Saturn rezultatom 3:1, a Krilja Sovjetov i Rostov remizirali su 2:2. Spartak Naljčik je dobio Tomsk 3:0, a dva derbija na programu su u nedelju – Zenit dočekuje Lokomotivu, a branilac titule Rubin gostuje Dinamu u Moskvi.

CSKA je posle poraza od Lokomotive u prošloj rundi odlično počeo meč protiv Himkija na svom stadionu i već posle 20-ak minuta bilo je 2:0. Čeh Tomaš Necid pogodio je mrežu, srpski reprezentativac Miloš Krasić je u 21. minutu povisio na 2:0 svojim petim pogotkom u sezoni, a do kraja je Antipenko ublažio poraz 'fenjeraša' Himkija. Ivan Cvetković, do prošle sezone fudbaler Javora, igrao je za goste od 18. minuta.

U Samari su svi golovi viđeni u drugom poluvremenu. Krilja Sovjetov povela su preko Jana Kolera u 48. minutu, izjednačio je Dmitrij Akimovič četiri minuta kasnije, a novo vođstvo domaćima doneo je Stanislav Ivanov u 56. minutu.

Činilo se da će Krila doći do osme ligaške pobede, ali je rezervista Mensrudin Ahmetović u 82. minut postigao gol vredan boda za Rostov. Bosanki napadač na poluvremenu je zamenio Branimira Petrovića, bivšeg fudbalera Zete i Partizana.

Slovački centarfor Martin Jakubko postigao je svoj peti prvenstveni gol ove sezone i doveo Moskvu u vođstvo posle samo dva minuta igre u duelu sa Saturnom. Jakubko je izašao iz igre u 74. minutu, a njegova zamena Igor Strelkov je tri minuta kasnije obezbedio domaćima sva tri boda.

Do kraja je Angbva smanjio na 2:1 u 88. minutu, ali je Samedov u samom finišu postavio konačnih 3:1. Zvonimir Vukić igrao je svih 90 minuta za Moskvu.