Zvezda Klivlenda Lebron Džejms pružio je u noći između petka i subote još jednu fenomenalnu partiju.

Izvor: B92, ESPN

Subota, 14.03.2009.

08:50

U pobedi u Sakramentu, posle produžetaka, sa 126:123, Džejms nije uspeo da zabeleži četvrti uzastopni tripl-dabl, ali je bio blizu rekorda karijere, sa 51 poenom, u pobedi kojom su Kavsi osigurali prvu titulu u Centralnoj diviziji od 1976. godine.

Džejmsu je nedostajalo samo 6 poena da poboljša svoj najbolji dosadašnji učinak. U poslednjoj četvrtini i produžecima postigao je 22 poena i ostavio Kingse bez šanse. Sakramentu je to 25. uzastopni poraz u duelima sa timovima sa Istoka.

Kevin Martin je predvodio Kingse, sa 34 poena, dok su Bobi Džekson i Džejson Tompson imali po 19. Na drugoj strani, odličan je bio i Anderson Varežao, sa 18 poena i 12 skokova, dok je Saša Pavlović postigao 8 poena (šut iz igre 3-10) za 31 minut.

Boston Seltiksi ostvarili su prvu pobedu u poslednje tri utakmice, u duelu sa Memfisom, 102:92. Leon Pouv je postigao 30 poena za domaće, Rej Alen je imao 22, a Pol Pirs 17. Kod gostiju, Darko Miličić je ubacio 5 poena, uz 2 skoka za 12 minuta u igri, dok Marko Jarić nije uspeo da se upiše u strelce za 10 minuta.

Vladimir Radmanović je postigao 12 poena (šut 4-8) za 25 minuta u porazu Šarlota od Hjustona, 91:86. Roketse je predvodio Ming, sa 23 poena, Skola je postigao 15, a važnu ulogu imao je i Ron Artest, koji je u neizvesnoj završnici najpre blokirao pokušaj Radmanovića za 3 poena, a zatim postigao ključan koš na drugoj strani.

Nju Orleans Hornetsi su ostvarili 9. pobedu u poslednjih 10 mečeva, u duelu sa Milvokijem, 95:86, uz 30 poena Krisa Pola, dok je Peđa Stojaković i dalje van terena zbog povrede leđa.

Detroit je u gostima pobedio Toronto, posle produžetka, sa 99:95, uz 24 poena Hamiltona, dok su Filadelfija Siksersi pobedom nad Čikagom, sa 104:101, zatvorili dvoranu Spektrum, u kojoj su proslavljali šampionske titule 1967. i 1983. godine.

Dalas Maveriksi nisu uspeli da nastave pobedničku seriju, posle poraza u gostima od Golden stejta, sa 119:110. Niz od 3 pobede prekinut je uprkos tripl-dabl učinku Džejson Kida (21 poen, 11 asistencija, 10 skokova). Na drugoj strani Stiven Džekson je postigao 31 poen, a Monta Elis 29, uz 11 skokova. Dirk Novicki je zabeležio 27, a Džejson Teri 20. Maveriksi su tako propustili priliku da se izjednače sa Denverom na 7. mestu Zapadne konferencije, ali su i dalje u lagodnoj poziciji u borbi za plej-of, sa 6 pobeda više od devetoplasiranog Finiksa.