PSŽ siguran, Lionu samo bod

U nedeljnim utakmicama 26. kola francuskog prvenstva PSŽ je u Parizu bio ubedljiv protiv Nansija (4:1), dok je Lion na Žerlanu odigrao nerešeno sa Renom (1:1).

Nedelja, 01.03.2009.

23:26

Bordo je na svom terenu došao do nova tri boda pobedivši Lorijen, Marsej je golom Brandaa savladao Kaen,dok su Monako i Sent Etjen u meču sa najviše golova podelili bodove, bilo je 2:2. Visoki napadač Parižana Gijem Oro nastavio je da postiže golove, on je sa dva gola vodio svoj tim do druge pobede ove nedelje, posle pobede u UEFA kupu nad Volfsburgom.

Oro je postigao gol u 11. minutu, a samo što je Nansi krenuo sa centra bilo je već 2:0, pogotkom veterana Žilija. Fere je u 30. minutu doneo gostima nadu da mogu do boda, ali je Oro pet minuta pre kraja prvog poluvremena postigao 15. gol ove sezone za 3:1.

Priliku da se izvuče iz zone ispadanja u nedelju je imao Sent Etjen, koji je uspeo da preokrene rezultat na gostovanju u Monaku, ali ne i da sačuva prednost do kraja. Johan Molo izjednačio je u 90. minutu i sprečio goste da sustignu njegov tim na tabeli.

Lion je propustio da osvoji nova tri boda na svom terenu iako je vodio golom Šveđanina Kalstroma, ipak bod gostima doneo je Brijand golom u poslednjem minutu meča.