U drugoj utakmici dana prošlogodišnji finalista Hemofarm igra protiv čačanskog Borca od 20.30. “Crno-beli” su prošle godine upravo u Nišu u finalu savladali Hemofarm i osvojili trofej. Trener Partizana Duško Vujošević je, i pored tradicije, oprezan pred početak turnira.
“Vrlo dobro znamo da je ovo idealna prilika za sve klubove da se na najbrži način domognu prvog trofeja u sezoni. Kup je specifično takmičenje, a ekipu Vojvodine vodi Vlade Đurović, trener koju ume da motiviše ekipu. U poslednjem kolu jadranske lige oni su ubedljivo izgubili u Sarajevu, ali upravo iz tog poraza oni mogu da izvuku dodatnu snagu za ovaj meč”, rekao je trener “crno-belih”.
Ipak, trofejni stručnjak očekuje dobre igre svog tima.
“Verujem da smo se dobro spremili za finalni turnir i da ćemo biti u prilici da odbranimo trofej. Inače, uvek je najteže braniti osvojeni pehar”, kaže Duško Vujošević, trener Partizana.
Ekipa Vojvodine ne nalazi se u najboljoj situaciji. Novosađani su poslednji na tabeli NLB šampionata, i nalaze se u seriji od osam poraza. Trener Vlade Đurović u duelu sa Partizanom očekuje da vidi maksimum svog tima.
“Moramo da odigramo maksimalno odgovorno i angažovano, ali, realno, u duelu s Partizanom nemamo šta da tražimo. S crno-belima je igrati i velika čast, a nadam se da će sve to povoljno delovati na moje izabranike da i oni pokažu maksimum. Namera je da publici prikažemo dobru košarkašku predstavu, ali ipak će u glavama mojih igrača misli biti usmerene na predstojeće mečeve za opstanak u NLB ligi”, istakao je Đurović.
U drugom četvrtfinalnom okršaju takođe postoji veliki favorit. Sve osim sigurne pobede Hemofarma nad čačanskim Borcem bilo bi veliko iznenađenje. Košarkaš Hemofarma Milivoje Božović smatra da njegov tim može do pobede samo uz punu koncentraciju.
“Kvalitetnija smo ekipa od Borca, ali to moramo da dokažemo na terenu. Ako odigramo maksimalno koncentrisano i bez opuštanja, pobeda neće izostati.”
Krilni centar Vrščana ipak već ramišlja o narednom rivalu.
“Duel sa Partizanom je presudan. Naravno da možemo da ga pobedimo! Da ne mislimo tako ne bismo dolazili u Niš. Ambicije su nam mnogo veće od polufinal”, rekao je Božović.
Borac, slično kao i Vojvodina u prvom meču, u utakmicu ulazi rasterećeno.
“Na duel sa Hemofarmom, koji je pokazao svoju formu, idemo svesni da je kvalitet na njihovoj strani. Mi, nažalost, nećemo biti u kompletnom sastavu jer je Radenko Pipčević povređen”, rekao je trener Borca Raško Bojić.
Četvrtak: FMP - Lajonsi (18.00) C. zvezda - Metalac (20.30)
Petak, Polufinala: Pobednici mečeva od srede (18.00) Pobednici od četvrtka (20.30)
Subota: Finale (18.00).
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će na velikom skupu Srpske naredne strane 27. i 28. juna u Beogradu biti predstavljen paket za penzionere, koji će poboljšati njihov ekonomski status.
Na samom ulazu u Bokokotorski zaliv, na poluostrva Luštica, nalazi se malo primorsko selo Rose – mesto koje poslednjih godina sve češće privlači pažnju turista koji su u potrazi za mirom i autentičnim doživljajem mora.
Rat u Ukrajini ušao je u 1.566. dan, a ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da je teško komentarisati izglede za pregovore o mirovnom rešenju u Ukrajini u ovom trenutku.
Zvezda serije "Vatreni rivali", Hadson Vilijams, našao se na udaru kritika nakon što se ovih dana pojavila njegova stara fotografija na kojoj pozira sa grupom prijatelja.
U Frankfurtu je tokom skupa u organizaciji ProGlasa, došlo do incidenta u kojem je napadnut novinar Z.V, a kako pišu mediji, blokaderi umesto da osude fizičko nasrtanje na medijskog radnika, pokreću mašineriju lažnih vesti.
Potpredsednik Sjedinjenih Američkih Država Džej Di Vens izjavio je da Iran iznosi ozbiljne predloge za pregovaračkim stolom i izrazio optimizam da bi mogao da bude postignut trajni sporazum.
Sukob na Bliskom istoku – 102. dan. Američki vojni helikopter "Apač" srušio se u ponedeljak u blizini Ormuskog moreuza. Trampova administracija je primila poruke od Iranaca u kojima se navodi spremnost da prestanu sa pucanjem ako Izrael učini isto.
Potpredsednik Sjedinjenih Američkih Država Džej Di Vens izjavio je da Iran iznosi ozbiljne predloge za pregovaračkim stolom i izrazio optimizam da bi mogao da bude postignut trajni sporazum.
Sukob na Bliskom istoku – 102. dan. Američki vojni helikopter "Apač" srušio se u ponedeljak u blizini Ormuskog moreuza. Trampova administracija je primila poruke od Iranaca u kojima se navodi spremnost da prestanu sa pucanjem ako Izrael učini isto.
Broj žrtava zemljotresa jačine 7,8 stepeni Rihterove skale, koji je u ponedeljak pogodio oblast Sarangani na filipinskom ostrvu Mindanao, porastao je na 37, saopštila je Kancelarija za civilnu zaštitu (OCD).
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da bi u narednih nekoliko dana mogao da predstavi predlog sporazuma sa Iranom, navodeći da pregovori "idu veoma dobro".
Teretna vozila na izlazu iz Srbije na graničnim prelazima Šid i Kelebija čekaju po četiri sata, dok je na Batrovcima zadržavanje tri sata, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Dejvid Saliven, suvlasnik i dosadašnji zajednički predsednik fudbalskog kluba Vest Hem Junajted, podneo je ostavku na svoju funkciju sa trenutnim dejstvom nakon zajedničke istrage BBC-jeve emisije Panorama i lista The Times o njegovom ponašanju.
Kostimografkinja i aktivistkinja Kvin Džin ispisala je istoriju na ovogodišnjoj dodeli nagrada Toni, postavši prva otvoreno transrodna osoba koja je osvojila ovo prestižno priznanje u svetu pozorišta.
Kim Kardašijan našla se na meti kritika ljubitelja Formule 1 nakon što je na Velikoj nagradi Monaka ignorisala poznatog reportera i bivšeg vozača Martina Brundla.
Kit Harington i Sofi Tarner, koji su odrasli zajedno na setu "Igre prestola" glumeći likove za koje se godinama verovalo da su brat i sestra, ponovo su se našli pred kamerama.
Novi film Breta Goldstina zauzeo je vrh Netflixove liste gledanosti širom sveta, ali umesto klasične ljubavne priče, najveću pažnju privukla je jedna scena koju gledaoci opisuju kao nešto što "nikada neće moći da zaborave".
Novi film legendarnog reditelja Stivena Spilberga pod nazivom "Dan razotkrivanja" (Disclosure Day) stiže u bioskope 10. juna 2026. godine, a već sada izaziva ogromnu pažnju publike širom sveta.
U njujorku su u nedelju dodeljene "Toni" pozorišne nagrade, a za najbolji mjuzikl prošle godine proglašen je "Schmigadoon!", dok je drama "Liberation" dobila priznanje za najbolju predstavu.
The death toll from the 7.8-magnitude earthquake on the Richter scale that struck the Sarangani area on the Philippine island of Mindanao on Monday has risen to 37, the Office of Civil Defense (OCD) said.
U.S. President Donald Trump said that he could present a proposal for an agreement with Iran within the next few days, adding that the negotiations are “going very well.”
A U.S. military AH-64 Apache helicopter crashed near the Strait of Hormuz, and both crew members were safely rescued, according to sources familiar with the incident.
Middle East Conflict – Day 101. The intense exchange of strikes between Israel and Iran continues, while the conflict is spreading to Lebanon and Yemen, amid warnings of further escalation.
Serbian President Aleksandar Vučić congratulated the people of Kosovo and Metohija who, following the elections, confirmed where they see themselves and their country.
Brendan Grin i njegov studio PlayerUnknown Productions saopštili su da sprovode reorganizaciju poslovanja koja uključuje otpuštanje dela zaposlenih i obustavljanje razvoja igre Prologue: Go Wayback.
Komentari 27
Pogledaj komentare