Vladimir Batez, nekadašnji odbojkaški reprezentativac, potpisao je za kraljevačku Ribnicu.

Izvor: B92, zvanièni sajt

Četvrtak, 23.10.2008.

20:53

Osvajač olimpijskog zlata iz Sidneja 2000. godine, dogovorio se sa čelnicima prošlogodišnjeg finaliste Kupa Srbije i mogao bi da debituje već u subotu, kada Kraljevčani u okviru drugog kola domaćeg šampionata gostuju Borcu iz Starčeva.

Batez, koji je rođen u Bijelom Polju pre 39 godina, u karijeri je igrao za Crvenu zvezdu (1990-94), Vojvodinu (1994-96), kao i za nekoliko italijanskih klubova (Katanija, Napoli, Forli, Latina, Đoja, Ferara, Vibo, Kaljari), a nastupao je i u grčkoj i belgijskoj ligi.

Ribnica će tako ove sezone imati dvojicu nekadašnjih reprezentativaca, s obzirom da je još ranije ugovor sa Kraljevčanima potpisao Vladan Đorđević, koji je nastupao na Olimpijskim igrama u Atini 2004. godine.

Ribnica u četvrtfinalu Kupa Srbije

Odbojkaši Ribnice plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pobedom u gostima nad drugoligašem Jagodinom, sa 3:1 (25:12, 25:13, 18:25, 25:20).

Ribnica je očekivano izborila plasman u sledeću rundu, iako je igrala nekompletna, bez povređenog Đorđevića i rovitog Gavrilovića, koji je igrao samo u uvodnim minutama prvog seta. Kraljevčani su vodili sa 2:0 posle samo 37 minuta.

U trećem setu, nošeni podrškom domaćih navijača, Jagodinci su maksimalno iskoristili neverovatnu seriju grešaka odbojkaša Ribnice, koji su i treći set počeli vođstvom od 3:0, ali su onda prepustili rivalu da osvoji set. Ipak gosti su uzvratili i dobili četvrti set, sa 25:20 za konačnih 3:1 u setovima.

Plasman u četvrtfinale prethodno su ostvarili i odbojkaši Borca, pobedom nad Spartakom, a u ostalim mečevima sastaju se: Bavanište – VGSK (23.10), Obilić – NIS Vojvodina (26.10), TENT – Radnički Kragujevac (27.10), Putevi Ivanjica – Partizan (29.10), Smederevo – Crvena zvezda (29.10), Spartak Ljig – Mladi radnik (29.10).