Damir Mikec 11. u MK pištolju

Izvor: B92, zvanièni sajt

Četvrtak, 29.05.2008.

15:12

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Damir Mikec zauzeo je na Svetskom kupu u Milanu 11. mesto u disciplini malokalibarski pištolj, pogodivši 563 kruga. U konkurenciji 61 strelca, prvo mesto osvojio je ruski takmičar Boris Kokorev sa ukupno 667,3 kruga, ispred zemljaka Vladimira Isakova koji je zabeležio 666,2 kruga.

Treće mesto zauzeo je portugalski strelac Žoao Košta sa pogođenih 664,6 krugova.

Mikec je ostao bez mesta u finalu iako je imao isti broj pogođenih krugova kao u tom trenutku osmoplasirani Ivan Ribovalov (na kraju je bio šesti).

Stevan Pletikosić je u disicplini malokalibarska puška 60 metaka ležeći zauzeo 24. mesto u konkurenciji 62 strelca, pogodivši 592 kruga.

Zlatnu medalju osvojio je danski takmičar Torben Grimel sa ukupno 701,3 kruga i 597 krugova u osnovnom delu gađanja.

Srebrno odličje pripalo je japanskom strelcu Tošikazu Jamašiti koji je pogodio ukupno 699,3 kruga, dok je bronza otišla u ruke Metjua Emonsa iz SAD sa pogođenih 698,8 krugova.