Milan preboleo Arsenal, pobeda Rome

Izvor: A G

Nedelja, 09.03.2008.

18:45

Fudbaleri Milana uspešno su preboleli ispadanje iz Lige šampiona, pošto su u okviru 27. kola Serije A savladali Empoli u gostima 3:1. U ostalim mečevima igranim u nedelju popodne Roma je trijumofom nad Napolijem u gostima 2:0 nastavila poteru za vodećim Interom, Sijena je bila bolja od Fjorentine 1:0, a tri boda su osvojili i Lacio, Sampdorija, Torino i Katanija. U poslednjem meču kola, Juventus je u gostima savladao Đenovu, sa 2:0.

Ekipa Karla Ančelotija osvojila je tri boda u izuzetno teškom trenutku za klub. U prvom delu sezone u Milanu Empoli je trijumfovao sa 1:0, pa su „crveno-crni“ na ovoj utakmici imali dodatni motiv. Bila je ovo tek druga pobeda Milaneza u poslednjih pet utakmica u ligi, dok je Empoli zabeležio treći poraz u nizu.

Gosti su poveli u 19. minutu. Masimo Odo uputio je centaršut, golman Empolija Basi katastrofalno je intervenisao, a na pravom mestu našao se Brazilac Pato za 0:1.

Da je ozbiljno uzdrman, Milan je pokazao samo četiri minuta kasnije. Kapiten Empolija Buše jedini je ispratio centaršut sa desne strane, i jakim udarcem na drugoj stativi u gornji deo mreže izjednačio na 1:1.
Reuters
U drugom delu Ančeloti je umesto indisponiranog Đilardina ubacio mladog Paloskija, a Milan je do tri boda stigao u poslednjih pet minuta. Prvo je Masimo Ambrosini u 85. minutu iskoristio centaršut Kake sa leve strane, i glavom poslao loptu u donji desni ugao Basija za 2:1, a minut pre kraja i Kaka se upisao u strelce pošto je lepo plasirao loptu u levi ugao sa 16 metara za konačnih 3:1.

Sjajnu pobedu na Santijago Bernabeu Roma je overila u Napulju, i tako se ponovo vratila na šest koraka od prvoplasiranog Intera. Rimljani su na Siciliji poveli već u drugom minutu i taj gol je znatno olakšao posao Totiju i družini u nastavku.

Gol je postigao Simone Perota posle lepog proigravanja kapitena ekipe. Konačan rezultat postavio je upravo Frančesko Toti, u 49. minutu iz jedanaesterca koji je iznudio Brazilac Sisinjo.
AP
Navijači Milana će, pored pobede „crveno-crnih“, biti zadovoljni i porazom Fjorentine na gostovanju Sijeni. „Viola“ sada ima samo bod više od Milana u trci za poziciju četiri koja garantuje kvalifikacije za Ligu šampiona.

Trener gostiju Ćezare Prandeli promešao je klarte, pošto je njegov tim tokom nedelje pobedio Everton u UEFA kupu. U startnoj postavi nije bilo strelca protiv Engleza Zdravka Kuzmanovića, koji je priliku dobio u drugom delu. Gol vredan tri boda postigao je bivši član Midlzbroa Masimo Makarone desetak minuta pre kraja.

Juventus je u gostima savladao Đenovu, sa 2:0. Golove za Juve na stadionu "Luiđi Feraris" postigli su Grigera i Trezege, u prvom poluvremenu.

Rezultati 27. kola: Katanija - Kaljari 2:1, Empoli - Milan 1:3, Lacio - Livorno 2:0, Napoli - Roma 0:2, Parma - Sampdorija 1:2, Sijena - Fjorentina 1:0, Torino - Atalanta 1:0, Inter - Ređina 2:0, Palermo - Udineze 1:1. Đenova – Juventus 0:2.