Ubedljiv poraz Zvezde u Moskvi

Izvor: MR

Utorak, 20.11.2007.

20:29

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u gostima od moskovskog Dinama sa 97:76 (27:23, 17:15, 32:14, 21:24) u meču 3. kola grupe F ULEB kupa. To je prvi poraz ekipe Stevana Karadžića, koja je držala priključak sa favorizovanim Moskovljanima sve do treće četvrtine, kada Dinamo serijom od 18:4 rešava pitanje pobednika. Zvezdu je predvodio Elmedin Kikanović, sa 15 poena, Stiven Marković je ubacio 12, Omar Kuk 9, Mišanović 8, a Dragićević i Šljivančanin po 7.

Na drugoj strani, Domerkant je postigao 22 poena (trojke 4-4), Focis je imao 21 poen i 12 skokova, od toga čak 8 u napadu, dok je Monja zabeležio 13 poena.

Dinamo je imao prednost tokom većeg dela prvog poluvremena, ali se beogradska ekipa uporno vraćala u igru. Poenima Kikanovića, Zvezda je početkom druge četvrtine izjednačila na 32:32, ali su Moskovljani na poluvremenu imali +6, 44:38.

U trećoj četvrtini, međutim, postojao je samo jedan tim. Dinamo je tu deonicu rešio u svoju korist sa 32:14, a jedine poene za Zvezdu tokom petominutne serije Dinama postigao je Kovač. Pitanje pobednika tada je praktično već rešeno, a Zvezda do kraja nije uspela da ublaži poraz.

"Znali smo da nas očekuje težak meč, jer je protivnik izuzetno jak tim. Trener je pokušao da nas upozori na to, ali nažalost, mi nismo uspeli da pružimo jak otpor, naročito u ključnim momentima utakmice", rekao je bek Zvezde Stiven Marković.

Trener Dinama Svetislav Pešić pohvalio je Zvezdu i ocenio da je pobedio tim koji se bolje pripremio.

"Zvezda je jako dobar tim, i trenira u jako dobroj školi. Pokušali su da pobede i iznenade nas, ali smo mi bili odlično spremljeni, jer smo analizirali igru protivnika i trud se na kraju isplatio", rekao je Pešić.

U sledećem kolu, 27. novembra, Crvena zvezda dočekuje italijanski Fortitudo.

Dinamo Moskva - Crvena zvezda 97:76

Dinamo: Hansen 8, Hvostov 4, Prkačin 9, Samoilenko 6, Monia 13, Focis 21, Vasiljev, Sirovatko 8, Šuhovcov, Zvarikin, Javtokas 6, Domerkant 22.
Crvena zvezda: Gromiko 2, Marković 12, Kikanović 15, Kuk 9, Kovač 4, Mišanović 8, Tica 4, Dragićević 7, Raičević 4, Cvetković, Šljivančanin 7, Bakić 4.