Vučevićev dabl-dabl protiv šampiona, Avdija solidan u porazu Vizardsa

Košarkaši Milvokija pobedili su na svom terenu Čikago rezultatom 94:90.

Izvor: MT

Subota, 22.01.2022.

04:45

Tanjug/AP Photo/Morry Gash

U najneefikasnijoj utakmici večeri nijedna od ekipa tokom 48 minuta nije stekla dvocifrenu prednost.

Najzaslužniji za trijumf šampiona bio je Janis Adetokumbo sa 30 poena, 12 skokova i tri asistencije.

Najbolji na utakmici bio je iz redova Čikaga, Demar Derozan, koji je imao 35 poena, šest skokova i tri dodavanja.

Nikola Vučević je ostvario dabl-dabl (19p+12sk), ali to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz.

Pobedu je nešto ranije ostvario i Toronto na gostovanju kod Vašingtona (109:105).

Reptorsi su tokom većeg dela prvog poluvremena bili u zaostatku, ali su krajem treće deonice stekli dvocifrenu prednost, koja im je bila dovoljan zalog za krajnji trijumf.

Najefikasniji je bio Barns sa 27 poena i osam skokova. Sijakam je dodao 21, baš kao i Vanvlit, koji je imao i 12 asistencija.

Kod Vizardsa standardno najbolji je bio Bredli Bil sa 25 poena, osam asistencija i pet skokova.

Deni Avdija je pružio solidnu partijum ubacivši devet poena, a uz to je sakupio još pet skokova i šest asistencija.