Zubac odličan, zvezde Pistonsa 8/29 – Klipersi lako do pobede

Los Anđeles Klipersi savladali su Detroit Pistonse 107:96, u meču odigranom u evropskom terminu.

Petak, 26.11.2021.

21:00

Utakmica je počela u 21:30 po našem vremenu, odnosno u 12:30 po lokalnom vremenu u Los Anđelesu.

Posle dana pauze zbog Dana zahvalnosti, NBA košarka se vratila i Klipersi su ostvarili ubedljivu pobedu.

Odličan meč odigrao je Ivica Zubac – upisao je dabl-dabl učinak sa 10 poena (3/4 iz igre, 4/4 bacanja), uz 13 skokova, dve asistencije, ukradenu i blokadu za 22 minuta na parketu i +/- od +17.

Pol Džordž, najbolji igrač ekipe, upisao je 12 poena, pet skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte.

Najefikasniji su bili Džekson sa 21 i Terens Men sa 16 poena i 10 skokova. Bledso je dodao 15.

Kod Detroita su dve najveće zvezde ekipe Džeremi Grent i Kejd Kaningem zbirno šutirali 8/29 – Grent 5/16 i Kaningem 3/13.

Kod Pistonsa su najefikasniji bili Grent sa 20 i Lajls sa 13 poena. Kaningem je ubacio 10 poena. Erik Bledso je sjajno otvorio meč i pogodio prva tri šuta za tri poena u prva tri minuta. Poveli su Klipersi 8:0, pa 11:2, a posle četiri minuta je Bledso imao 11 poena.

Brzo su stigli do dvocifrene prednosti Klipersi, razigrao se i Zubac, pa i Kenard i Ibaka koji su ušli pred kraj četvrtine i domaćin je imao +12 posle prve četvrtine.

Pistonsi su promašivali veliki broj šuteva, posebno najbolji i najplaćeniji igrač Džeremi Grent, koji je u prvom poluvremenu šutirao 1/10. Nije se proslavio ni prvi pik Kejd Kaningem, koji je takođe promašivao.

Konstantno je bila dvocifrena prednost Klipersa. Detroit se vratio na -8 u jednom trenutku serijom 6:0, ali su odmah odgovorili Klipersi serijom 7:0, pa onda i još jednom i otišli su na najvećih +22.

I ta prednost je porasla do kraja poluvremena – Pistonsi su postigli samo 40 poena, pa su Klipersi na veliki odmor otišli sa +24. Hrvatski košarkaš Ivica Zubac brzo je stigao do dabl-dabl učinka na startu treće četvrtine i Klipersi su nastavili u istom ritmu.

Redži Džekson predvodio je domaćina, koji na polovini treće četvrtine dolazi do najvećih +29.

Grent je gađao 2/11, Kaningem 1/10, pa Pistonsi nisu imali čemu da se nadaju kada su im najbolji igrači šutirali zbirno 3/21.

Serijom 8:0 se Pistonsi vraćaju na -21, a na kraju treće četvrtine bilo je +20.

Održali su veliku prednost i rutinski došli do 11. pobede u sezoni. Sada su na skoru 11-8.

Pistonsi su zabeležili 15. poraz i imaju 4-15 skor, na pretposlednjem mestu Istočne konferencije.

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOG-a.