Jokić ubacio 27 za poluvreme, pa stao – težak poraz Denvera VIDEO

Srpski centar Nikola Jokić odigrao je odličan meč protiv Filadelfija Seventisiksersa, ali je njegova ekipa ubedljivo poražena 103:89.

Petak, 19.11.2021.

08:00

Jokić je za 35 minuta na parketu ubacio 30 poena, uz šut za dva 7/13, za tri 3/4 i za linije za slobodna bacanja 7/9.

Dodao je i sedam asistencija i jednu blokadu, uz samo jednu izgubljenu loptu.

Meč je završio sa -5 u +/- kategoriji.
Jokić je odlično igrao u prvom poluvremenu, gde je ubacio 27 poena.

Promašio je samo dva šuta u prvom poluvremenu, a Denver je imao -6 i zaostatak je delovao kao lako nadoknadiv.

Filadelfija je igrala bez Džoela Embida, koji je bio pozitivan na koronavirus i nalazi se u izolaciji, pa tako nismo dobili duel Kamerunca i Srbina ni posle dve godine, pošto su se poslednji put sastali 10. decembra 2019. godine.

Gosti su bili i bez Denija Grina i naravno Bena Simonsa, ali to Denver nije uspeo da iskoristi, koji je igrao bez Majkla Portera Džuniora i odavno odsutnog Džamala Mareja.

Posle 27 poena u prvom poluvremenu, Jokić je za 15 minuta u drugom šutnuo samo pet puta i promašio je svih pet.

Dodao je još tri sa linije penala. Filadelfija je dobrom odbranom zaustavila Denver na svega 17 poena u trećoj četvrtini, dok je u napadu bekovski tandem Meksi - Set Kari bio nerešiva enigma za bekove Denvera.

Otišli su na +18 pred četvrtu četvrtinu i povratka nije bilo.

Završnicu utakmice Jokić je presedeo na klupi.

Trener Majk Meloun isključen je posle šest minuta igre u trećoj četvrtini, zbog druge tehničke greške nakon prigovora. Seventisikserse su do pobede predvodili Meksi sa 22 i Set Kari sa 20 poena.

Tobajas Heris dodao je 17, Bejsi i Milton po 12, dok je Nijang ubacio 11 poena.

Kod Denvera su još dvocifreni bili Vil Barton sa 19 poena, uz devet skokova i osam asistencija, kao i Monte Moris sa 11 poena.

Eron Gordon ubacio je devet poena (4/13 iz igre).