Partizan silan u Senti! VIDEO

U derbiju 16. kola Linglong Superlige Srbije Partizan se trijumfalno vraća iz Sente gde je deklasirao TSC rezultatom 4:0 (1:0).

Izvor: SS

Nedelja, 29.11.2020.

16:15

Na gradskom stadionu u Senti videli smo ubedljivo najbolji "parni valjak" od dolaska Aleksandra Stanojevića na mesto šefa stručnog štaba.

Ne samo da je rešena boljka minimalnih trijumfa i "kidanja živaca" navijačima, već je do vrha napunjena mreža tima koji crno-beli do sada nijednom nisu pobedili.

Uvodnih 10 minuta utakmice je nagovestilo da bismo možda mogli da gledamo otvorenu utakmicu sa dosta golova.

Već posle 70 sekundi je Holender šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali pravo u golmana domaćih Filipovića.

Potom je i mladi Stevanović izveo majstorski dribling i zagrejao dlanove golmana TSC-a.

Na drugoj strani je priliku imao Jug Stanojev, pre nego što je Partizan došao u vođstvo.

Aleksandar Šćekić je poslao sjajnu dugu loptu za Holendera, mađarski reprezentativac je pobegao odbrani i lako zatresao mrežu u situaciji jedan na jedan sa golmanom. Samo dva minuta kasnije je Takuma Asano imao sjajnu šansu posle greške Antonića, ali kada je obišao golmana Filipovića je pogodio samo spoljni deo mreže.

Japanac je zapretio i dva minuta kasnije kada je bio izbkloniran, a posle kornera je probao i Igor Vujačić.

Na drugoj strani je Milićević dva puta testirao "budnost" povratnika Vladimira Stojkovića.

Partizan je zasluženo vodio posle prvih 45 minuta. Drugi deo meča je otvorio Asano još jednim propuštenim zicerom, a TSC velikom prilikom za Nenada Lukića koju je odbranio Stojković.

I onda je u igru u 60. minutu ušao Sejduba Suma, što je označilo početak rapsodije Partizana u Senti.

Gvinejac je samo 10-ak sekundi nakon ulaska u igru iskoristio sjajno dodavanje Holendera i efektnom realizacijom se upisao u listu strelaca. Tek što se krenulo sa centra, Suma je oduzeo loptu, krenuo u kontru, uzvratio asistenciju Holenderu koji je postigao svoj drugi gol na utakmici. Igrao se fudbal Sejdubi Sumi, pauza posle povrede oka u "večitom" derbiju je uticala da se baš zaželi lopte, od čega je ove večeri profitirao Partizan.

Nastavio je da otvara rivala i prostor saigračima, ali i da ga sam koristi da ugrožava nemoćnog Filipovića.

U 72. minutu je imao čist zicer, bio je izblokiran, ali je odbitak u mrežu sproveo Takuma Asano za konačnih 4:0. Linglong Superliga Srbije, 16. kolo:
Čukarički – Napredak 3:0 (0:0)