U okviru drugog kola Lige Evrope, fudbaleri Napolija pobedili su Real Sosijedad, Rijeka je doživela debakl u Alkmaru, Benfika je nadigrala Standard...

Četvrtak, 29.10.2020.

20:30

Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

U okviru Grupe F Napoli je na gostovanju savladao Real Sosijedad sa 1:0.

Tokom utakmice nije bilo mnogo prilika, te je viđeno malo šuteva u okvir gola, ali je jedna šansa bila dovoljna Napolitancima.

Za konačan rezultat pobrinuo se Politano u 56. minutu utakmice.

U drugom meču iste grupe AZ Alkmar je kod kuće razbio Rijeku sa 4:1.

Kupmajners je iskoristio penal u šestom minutu, a zatim je povisio prednost Gudmunson.

Na semaforu je bilo 3:0 posle gola Karlsona, a još jedan gol u mreži gostiju viđen je u 60. minutu kada je ponovo pogodio Gudmunson.

Kulenović je postigao počasni gol za goste u 72. minutu.

Tok mečeva pratite u LIVE BLOGU B92.net.
Пласман обезедио SofaScore LiveScore
U Španiji su bez golova odigrali Granada i PAOK u meču Grupe E.

Na golu Grka bio je Živko Živković, dok je bez ofanzivnog učinka ostao Andrija Živković, koji je zaradio žuti karton.

Najbolju priliku na meču imao je igrač gostiju Švab, ali je Granada bila ofanzivnija. Međutim, izostale su prave prilike, kao i golovi.

Omonija i PSV su takođe igrali u Grupi E, a domaćin iz Ajndhovena je došao do pobede od 2:1.

Đordi Gomes je doveo domaćina u vođstvo golom sa više od pola terena.

U 40. minutu je bilo 1:1 kada je pogodio Malen, a mreže su mirovale sve do poslednjih minuta utakmice.

Velika tri boda svojoj ekipi doneo je sjajni Malen svojim drugim golom i to u drugom minutu sudijske nadoknade.
U Grupi D Benfika je u Lisabonu savladala Standard iz Liježa sa ubedljivih 3:0.

Iako je domaćin konstantno napadao i šutirao, nikako nije mogao do gola.

Sve se, ipak, promenilo u 49. minutu kada je dosuđen penal koji je realizovao Pici.

U 66. je još jednom protiv Belgijanaca dosuđena najstroža kazna koju je realizovao Valdšmit, a konačan rezultat bio je delo Picija u 76. minutu utakmice.

U drugom meču pomenute grupe Rendžers je savladao Leh sa 1:0.

Rendžers je više napadao i bio konkretniji, a to im se isplatilo u 68. minutu.

Najbolji igrač ekipe Alfredo Morelos je postavio konačan rezultat.