Real "okrenuo" Betis sa penala – Jović trasirao put ka pobedi

Fudbaleri Real Madrida pobedili su u gostima Betis 3:2 (1:2) u utakmici 3. kola španske LaLige.

Izvor: MS

Subota, 26.09.2020.

20:45

Real
Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

U meču na stadionu "Benito Viljamarin", u kome je Luka Jović počeo, a igrao sve do 72. minuta, viđen je fantastičan fudbal sa doprinosom Srbina.

Jović, iako je u prvom poluvremenu bio "nevidljiv", u nastavku je okrenuo situaciju kada je zbog faula nad njim isključen Emerson kao poslednji igrač odbrane u gol šansi momka iz Bijeljine.

Real je imao pola sata do kraja i iskoristio je brojčanu prednost...

Upravo je Jovićeva zamena Borha Majoral izborio penal, a Serhio Ramos ga realizovao u 82. minutu.

Posle toga, odlični Betis nije imao snage da dođe do iznenađenja, iako je tokom meča to najavljivao.
Posebno što je imao prednost posle prvih 45 minuta, bez obzira što je aktuelni šampion Španije poveo golom Federika Valverdea u 14. minutu.

Betis se "razgoropadio" i preko Ajse Mendija i Vilijama Karvalja ima vođstvo već do odmora.

Ipak, "košmarno" veče imao je Emerson jer je prvo postigao autogol, a onda i srušio Jovića za direktan crveni karton.

To je prelomilo utakmicu. Što se tiče Jovića, ovo je za njega bio prvi za Real još otkad je dobio osam minuta protiv Mančester sitija u Ligi šampiona 8. avgusta.

Da stvar bude "jača", Jović je protiv Betisa počeo u najboljih 11 za kraljevski klub posle tačno osam meseci i duela sa Saragosom u Kupu kralja.

Dobio je šansu od Zidana, u prvom poluvremenu nije je opravdao, ali je u nastavku bio aktivniji.