IBU kup: Novi bodovi za Damira Rastića u Minsku

Biatlonac Srbije Damir Rastić zauzeo je 39. mesto u drugom sprintu na 10 kilometara na IBU kupu u Minsku.

Izvor: SN

Četvrtak, 05.03.2020.

16:10

Photo by Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Ovaj plasman mu je doneo nova dva boda u poretku te discipline i u generalnom poretku IBU kupa.

Od ostalih reprezentativaca Srbije, Dženis Avdić bio je 64, a Ajlan Rastić pretposlednji, 72. u cilju.

Pobedio je Sivert Gutorm Baken iz Norveške, koji je u glavnom gradu Belorusije trijumfovao i dan ranije, dok su njegov sunarodnik Lars Helge Birkeland i Francuz Emilijan Klod osvojili drugo i treće mesto.

Biatlonce na Nacionalnom zimskom olimpijskom centru Raubiči sutra očekuje nastup u disciplini mas-start 60.