Južna Afrika na Englesku u finalu ragbi SP

Ragbisti Južne Afrike pridružili su se Englezima u finalu Svetskog prvenstva.

Nedelja, 27.10.2019.

18:45

Photo by Hannah Peters/Getty Images

Južnoafrikanci su u drugom polufinalu turnira u Japanu savladali Vels 19.16.

Handre Polard je u 76. minutu iz penala ostavio Velšane bez prvog finala u istoriji i sprečio ostrvski okršaj za titulu.

Polard je sa tri uzastopna penala doneo "Springboksima" 9:6 u prvom poluvremenu.

Den Bigar poravnava na startu drugog dela, nakon čega Demijen de Alende probija odbrambenu liniju rivala za vođstvo JAR 16:9.

Velšani su krenuli na sve ili ništa i zahvaljujući "letu" Džoiša Adamsa opet stižu do izjednačenja 16:16.

Pokušali su u poslednjih deset minuta žestokim pritiskom da preokrenu za finale, ali u 76. minutu Polard četvrtim pogotkom donosi trijumf JAR.

Finale između Južne Afrike i Engleske na programu je sledeće subote u Jokohami.

Velšani će se dan ranije boriti za bronzanu medalju protiv Novog Zelanda.