Partizan parirao Valensiji dve četvrtine, nije imao snage za iznenađenje

Košarkaši Partizana doživeli su drugi poraz u Evrokupu, Valensija je slavila 79:71 na svom parketu u trećem kolu Grupe C.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Sreda, 17.10.2018.

20:15

Crno-beli su dobro parirali domaćinu u prvom poluvremenu, štaviše, kontrolisali su ritam meča do samog finiša drugog perioda, oslabljeni srpski tim bez Radeta Zagorca nije imao snage da se do kraja nosi sa jednim od favorita takmičenja.

Valensija je mini-serijom preuzela kontrolu rezultata pred poluvreme (43:40), a onda je usledio ključni treći period.

Partizan nije više imao rešenje za agresivnu odbranu Španaca, koji su se u međuvremenu i raspucali pa serijom 10:0 stižu do prve dvocifrene razlike 55:44.

Partizan u poslednjem periodu uspeva da se primakne na šest poena zaostka, ali propušta nekoliko prilika da posle dobre odbrane uhvati potpuni priključak, pa Tomas i Van Rosom koševima u poslednjem minutu stavljaju tačku na meč.
Valensija je zadržala maksimalan učinak u grupi, te pobedila deveti put u nizu u grupnoj fazi Evrokupa, a dobila je 20. od poslednja 21 meča.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Vil Tomas sa 17 poena (4/6 dva, 2/3 tri), a pratili su ga Majk Tobi sa 15 poena i pet skokova, te Luj abiri sa 12 poena.

Crno-bele je u izostanku najboljeg igrača Radeta Zagorca nosio Markus Pejdž sa 14 poena uz tri asistencije, a dvocifren učinak imali su još Aleksej Nikolić sa 12, te Aleksandar Aranitović sa deset poena.

Valensija ima pobedu više od Zenita i Asvela, dok Partizan deli poslednje tri pozicije sa Trentom i Turk Telekomom sa po jednim trijumfom.

U sledećem kolu crno-beli dočekuju ambiciozni Asvel, tim NBA legende Tonija Parkera, 23. oktobra.

IV četvrtina: Valensija – Partizan 15:17

10' Nakon poena Nikolića sa penala, Partizan uspeva da se odbran, ali Pejdž gubi loptu, nakon čega Van Rosom pogađa i stavlja tačku na meč – 79:71

9' Nakon koša Tomasa, Marinković ne uspeva da odgovori, ali Gagić novim polovičnim učinkom nastavlja da usporava Partizanov povratak u egal, dok s druge strane Tomas postiže važan koš pred poslednji minut – 75:67

8' Centar Partizana je opet bio polovičan sa linije za slobodna, ali Aranitović ne promašuje "penale" posle koša Abaldea – 72:66

7' Gagić opet zaustavlja Dubljevića u direktnom duelu, a potom uvodi Valensiju u bonus i polovičnim učinkom sa penala uvodi meč u dva poseda razlike – 70:64

6' Gagić ofanzivnim skokom omogućava poene Nikoliću, a nakon ofanzivnog faula Dubljevića, Lendejl sjajnom leđnom tehnikom postiže važan koš za crno-bele – 70:63

4' Nešto agresivniji ritam crno-belih, dobar ofanzivni skok i Partizan se vraća na jednocifren zaostatak, ali Pejdžovim promašajem na polaganju srpski velikan propušta šansu da uhvati potpuni priključak – 70:59

2' Dva promašaja Marinkovića u nizu, Labiri trojkom povećava na +13, ali Pejdž uzvraća istom merom – 67:57

III četvrtina: Valensija – Partizan 21:14

10' Crno-beli koriste pad koncentracije domaćina u finišu kvartala i poentiraju tri puta u poslednjih 40 sekundi, ali Valensija zadržava dvocifrenu prednost – 64:54

8' Tomas sa penala povećava na +13, Gavrilović okončava seriju Valensije, ali crno-beli nastavljaju da se muče u napadu, pa domaćin dodatno podiže razliku – 59:46

6' Tajm-aut Čanka ne pomaže mnogo, serija promašaja Partizana sa distance, Dorenkamp trojkom zaokružuje seriju Valensije na 10:0 za prvu dvocifrenu razliku na meču – 55:44

4' Partizan se muči u napadu protiv agresivne odbrane Valensije, pa domaćin bez preterano inspirativne igre lako povećava razliku – 52:44

2' Traljava igra oba tima na startu trećeg perioda, pa samo po koš s obe strane u prva dva minuta – 45:42

II četvrtina: Valensija – Partizan: 23:19

10' Slaba završnica poluvremena Partizana, crno-beli nisu postigli koš u poslednja tri minuta, što Valensija koristi i poenima Tobija i Vivesa preokreće na 43:40

8' Partizan nastavlja da održava visok ritam igre u napadu, posle male krize Pejdž, Veličković (trojka) i Marinković "vežu" tri uzastopna napada, ali s druge strane Tobi, Tomas i Van Rosom trojkom održavaju Valensiju u egalu – 39:40

6' Valensija "zateže" odbranu, dva puta zaustavlja Marinkovića, a u reketu se razigravaju Dubljević i Tobi koji vraćaju domaćina na koš zaostatka – 29:31

4' Tomas i San Emeterio odgovaraju s druge strane, ali crno-beli nastavljaju u brzom i efektnom ritmu za novu najveću prednost – 24:31

2' Partizan odlično reaguje na agresivnu odbranu Valensije, utrčavanjem bekova u reket pravi seriju 4:0 na startu drugog perioda – 20:25

I četvrtina: Valensija – Partizan 20:21

10' Nekoliko traljavih napada Partizana u poslednja dva minuta, Vil Tomas pogađa trojku posle prvog kontakta s loptom u prvoj četvrtini i Valensija stiže do egala na kraju kvartala – 20:21

8' Crno-beli sjajno reaguju na igru domaćina, nakon poena Marinkovića sa penala, Pejdž pogađa prvu trojku, a potom asistira Gegiću, da bi sjajnu epozodu zaokružio Gavrilović polaganjem posle ukradene lopte za seriju 9:2 za najveću prednost na meču – 15:21

7' Valensija polako razvija igru kroz reket pa Labiri i Tobi poentiraju u dva uzastopna napada, ali s druge strane sjajno kombinuju Veličković i Pejdž – 13:12

5' Pejdž sa "penala" održava vođstvo Partizana, a prvi duži period bez poena iz igre prekida Dorenkamp lepim polaganjem – 9:10

3' Tobi leđnom tehnikom poentira preko Gagića uz dodatno bacanje, ali centar Partizana mu odgovara sjajnim zakucavanjem nakon asistencije Pejdža. U međuvremenu poentira i Marinković za novi preokret – 6:8

2' Dva lagana koša Partizana preko Gagića i Marinkovića, ali odbrana ostavlja samog Lebirija na šutu za tri 3:4