Atletiko ubedljiv protiv Selte

Ekipa Atletiko Madrida bez problema savladala je Seltu iz Viga rezultatom 3:0 u 28. kolu LaLige.

Izvor: LN

Nedelja, 11.03.2018.

18:50

Photo by Denis Doyle/Getty Images

Madriđani se trenutno nalaze na 2. mestu lige, odmah iza Barselone. Izabranici Dijega Simeonea ostvarili su 19. ligašku pobedu ove sezone, kao i deseti trijumf u poslednjih 11 mečeva u svim takmičenjima.

Relativno mirno prvo poluvreme Atletiko je ipak rešio u svoju korist golom Antoana Grizmana u 44. minutu. Nakon kornera, Franzuc je ostao hladne glave u petercu protivničke ekipe i matirao golmana Blanka.

U drugom poluvremenu Jorgandžije su bile brze i efikasne. Vitolo je bio precizan u 56. minutu nakon fantastičnog pasa Grizmana kroz odbranu Selte.

Za konačan rezultat od 3:0 pobrinuo se Anhel Korea, koji se sjajno snašao u šestnaestercu i, uz malo sreće, odveo Atletiko na nedostižnu prednost.

Grizman je posle današnje partije na učinku od 16 golova i osam asistencija, dok je Korea postigao svoj sedmi gol u ligi. Srpski internacionalac Nemanja Radoja nije ostao zapažen, nakon što se našao ustartnoj postavi, te je izmenjen u 66. minutu.

Madridski Atletiko 15. marta gostuje Lokomotivi iz Moskve u revanš meču plej-ofa Lige Evrope, dok sledeći ligaški meč igraju 18. marta protiv Viljareala. Ekipa iz Viga u sledećem kolu dočekuje Malagu.