Fenomenalni Hiršer osvojio sedmi Kristalni globus

Austrijski skijaš Marsel Hiršer osvojio je veliki kristalni globus u Svetskom kupu, pošto je pobedio u trci u slalomu održanoj u Kranjskoj Gori u Sloveniji.

Nedelja, 04.03.2018.

15:14

Photo by Stanko Gruden/Agence Zoom/Getty Images

Hiršer je osvojio i mali kristalni globus u slalomu, a na stazi u Kranjskoj Gori pobedio je rezultatom 1:49,22 minuta.

On je postao prvi skijaš u 51-godišnjoj istoriji Svetskog kupa koji je osvojio sedam šampionskih titula.

Drugo mesto u trci zauzeo je Norvežanin Henrik Kristofersen sa zaostatkom od 1,22 sekunde, a treći je bio Švajcarac Ramon Cenhojzern sa 1,61 sekundom zaostatka.

Dvostruki olimpijski šampion Hiršer im 289 bodova više od Kristofersena, koji ne može da ga pretekne dve trke pre kraja sezone.

Hiršer je juče osvojio i titulu u veleslalomu. On sada ima ukupno 17 kristalnih globusa, dva manje od legendarnog Ingemara Stenmarka.