Rikardinjo se povredio, ali Portugal osvojio Evropu

Futsaleri Portugala savladali su Španiju 3:2 posle produžetka, u iberijskom trileru u finalu Evropskog prvenstva u Ljubljani.

Subota, 10.02.2018.

23:22

Portugalci su slavili posle dva preokreta golom dvostrukog strelca Bruna Koelja iz penala u poslednjem minutu dodatnog perioda.

Tragičar meča bio je španac Migelin, koji je pet minuta pre kraja regularnog toka meča promašio penal za 3:1.

Sjajni Rikardinjo je doneo vođstvo Portugalu već u prvom minutu, ali se povredio u produžetku.

Španci u 19. stižu do izjednačenja preko Tolre, da bi u 32. Lin preokrenuo na 2:1. Sedam minuta kasnije Keljo sjajnim volej udarcem donosi produžetak, u kojem Portugal stiže do prve titule prvaka Evrope.

Bronzanu medalju osvojila je Rusija minimalnom pobedom nad Kazahstanom. Eder Lima bio je jedini strelac u najjneefikasnijem meču za treće mesto u istoriji EP u futsalu.