LaLiga: Barsa od 0:2 do 4:2 na "Anoeti"

Fudbaleri Barselone pobedili u gostima posle preokreta Real Sosijedad sa 4:2 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 19. kola španske Primere.

Izvor: B92, Beta

Nedelja, 14.01.2018.

23:00

LaLiga: Barsa od 0:2 do 4:2 na
Getty Images

Utakmica na stadionu Anoeta igrana je po jakoj kiši, ali to nije sprečilo igrače da prirede dobro izdanje. Viđeno je čak šest golova i gotovo svi su bili vrlo efikasni.

Real Sosijedad je posle nešto više od pola sata igre imao dva gola prednosti, a strelci su bili Vilijan Hose u 11. minutu i Huanmi u 34.

Katalonski klub je u 39. minutu preko Paulinja smanjili zaostatak, a potom je Luis Suares u 50. sjajnom parabolom sa ivice šenaesterca doneo izjednačenje.

Urugvajac je 11 minuta kasnije preokrenuo rezultat, da bi Lionel Mesi sjajnim šutem iz slobodnog udarca u 85. sa oko 25 metara postavio konačnih 4:2.

Barselona je tako zadržala devet bodova prednosti na liderskom mestu Primere u odnosu na Atletiko Madrid, dok je Real Sosijedad 15. sa 23.

1. Barselona 19 16 3 0 52:9 51
2. Atletiko Madrid 19 12 6 1 28:8 42
3. Valensija 19 12 4 3 40:19 40
4. Real Madrid 18 9 5 4 32:17 32
5. Viljarreal 19 9 4 6 26:21 31
6. Sevilja 19 9 2 8 23:28 29
7. Eibar 19 8 3 8 24:31 27
8. Hetafe 19 7 5 7 23:18 26