Partizan se ispromašivao u finišu – bod u Elbasanu

Fudbaleri Partizana remizirali su sa Skenderbegom bez golova u Elbasanu, u trećem kolu Grupe B Lige Evrope.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Četvrtak, 19.10.2017.

20:00

Crno-beli nisu blistali u Albaniji, mučili su se da konkretno zaprete rivalu tokom većeg dela meča, često bili i u podređenoj situaciji, strepeli u svom kaznenom, ali su na kraju imali tri sjajne prilike za pobedu.

Dva minuta pre kraja Sejduba Suma je imao zicer na pet metara od gola, posle kombinacije Ilića i Miletića na levoj strani, ispred njega je bio samo golman Skenderbega koji uspeva da odbrani šut.

Minut kasnije Tošić sjajno šutira iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, lopta je išla pod prečku, ali opet blista Šehi i spasava svoj gol. Loptu izbacuje u korner koji donosi novu šansu crno-belima.

Nakon centaršuta iz ugla Nemanja R. Miletić sjajno skače na drugoj stativi i šutira glavom, ali na žalost navijača srpskog šampiona pogađa samo stativu.

Partizan je propustio šansu da iskoristi remi Dinamoa i Jang Bojsa 2:2 u Kijevu, pa je situacija na tabeli ostala ista – Ukrajinci imaju sedam, Švajcarci tri, a Srbi i Albanci po dva boda.

Srpski šampion i u sledećem kolu igra sa Skenderbegom, dočekuje albanski tim u Humskoj 2. novembra.

Uživo:

90' Stativa! Posle kornera sa leve strane R. Miletić sjajno skače na drugoj stativi, šutiga glavom, ali nažalost pogađa stativu.

89' Nova šansa! Tošić sjajno šutira iz slobodnog udarca, išla je lopta pod prečku, ali brani Šehi.

88' Stopostotna šansa za Partizan! Ilić samo što je ušao kreirao je gol priliku, proigrao je Miletića na levoj strani, ovaj u sredini kaznenog pronašao Sumu koji sa pet metara pogađa golmana.

84' Slobodan udarac za Partizan na oko 30 metara od gola, Tošić loptu šalje preko gola.

77' Greška Jankovića, Sove izlazi sam na Stojkovića, ali je bio oprezan golman Partizana koju kupi loptu.

80' Partizan ima inicijativu, ali su to jalovi napadi, dok domaćin šansu čeka iz kontranapada.
72' Šutira Jevtović sa 25 metara, pored gola, potom Suma sa desne strane, ali golman brani.

67' Ljiljaj pokušava sa 30 metara, lopta odlazi pored gola Partizana.

62' Najbolja šansa za crno-bele, Janković probija po levoj strani, utrčava u kazneni, mogao je da šutira ali gura loptu u sredini do Tavambe, međutim, Vanđeli je uspeo da je zakači i spreči siguran gol.

56' Konačno dobra akcija Partizana, Tavamba dobija loptu od Vulićevića u kaznenom prostoru, šutira glavom po sredini, ali jedan defanzivac Skenderbega izbacuje loptu ispred samog gola.

54' Sjajna šansa za Skenderbeg, Sove šutira iz neposredne blizine, ali opet Mitrović blokadom spasava Partizan.

51' Tavamba probija po levoj strani, Suma čeka loptu u sredini kaznenog, ali Kamerunac pravi faul kada je prišao petercu.
45' Prvo poluvreme je produženo za jedan minut, ništa nije donelo.

43' Tošić traži saigrača u kaznenom prostoru, ali presečen pas.

34' Žuti za Tavambu, česti faulovi kvare igru u Elbasanu, više od pola sata bez konkretne šanse.

33' Izmena u Skenderbegu, povredio se Radaš, ulazi Aliti.

31' Nova akcija domaćina, Sove probija, dobro šutira, ali je Vulićević uklizao i izblokirao.

23' Velika greška Miletića, Džejms mu krade loptu i kreće sam ka Stojkoviću, ali odlično reaguje Mitrović i sprečava gol šansu.
15' Žestok start Vanđeljija nad Jankovićem, samo usmena opomena za beka Skenderbega.

12' Dobra akcija Partizana po levoj strani, Tavamba je lažnjakom izbacio čuvara, ali ne uspeva da proturi loptu do usamljenog Sume na drugoj strani kaznenog.

10' Prvi pokušaj domaćina, Duta šutira sa oko 25 metara, sažno i preko gola.

8' Snažan šut Vulićevića sa desne strane, ali golman brani udarac u donji ugao.

3' Oštra igra domaćina na početku utakmice, nekoliko jakih udaraca su pretrpeli igrači Partizana.

21:05 Počeo je duel Skenderbega i Partizana
20:55 Domaćini su motivaciju uoči meča sa Partizanom tražili konstantnim pominjanjem i puštanjem snimka utakmice crno-belih sa Fljamurtarijem od pre 30 godina.

20:40 Poluprazne tribine su dočekale crno-bele, tek oko 5.000 navijača podržava Skenderbeg.

20:20 Pred crno-belima su dve ključne nedelje u Ligi Evrope, protiv albanskog tima se mora osvojiti svih šest bodova ako srpski šampion želi da prezimi u Evropi.

20:10 Sastavi – kao što smo i najavili, napad crno-belih predvodi Leandre Tavamba, Miroslav Đukić izvodi tim u formaciji 4-4-2, ali umesto Ognjena Ožegovića društvo Kameruncu u špicu će praviti Sejduba Suma.

Skenderbeg (4-3-3): Šehi – Mici, Jašanica, Radas, Vangjelji – Dita, Ljiljaj, Muzaka – Džejms, Taku, Sue
Partizan (4-4-2): Stojković – N.G. Miletić, Mitrović, N.R. Miletić, Vulićević – Jevtović, Everton, Janković, Tošić – Suma, Tavamba

20:00 Fudbaleri Partizana stigli su u Elbasan na meč sa Skenderbegom, oko sat i po pre početka utakmice.