Zvezda slomila otpor Olimpije u Ljubljani

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u uzbudljivom meču Petrol Olimpiju rezultatom 82:73 u trećem meču ABA lige.

Nedelja, 08.10.2017.

17:00

Starsportphoto

Zvezda je na gostovanju protiv ljubljanske Olimpije nastupila bez Džejmsa Feldina, ali je ekipa Dušana Alimpijevića i pored toga uspela da dođe do pobede i tako zadrži maksimalan učinak.

Crveno-beli imali su dosta problema u prvoj četvrtini, Olimpija je lako uspevala da nadmudri Zvezdinu odbranu, ali je beogradski tim uspostavio ravnotežu u drugoj deonici i do poluvremena predvodjen Stefanom Jankovićem uspeo da stigne do preokreta - 43:42.

Olimpija je početkom treće četvrtine ponovo preokrenula, ali je Zvezda ipak uspela da u finišu tog perioda dodje do devet poena prednosti -62:53.

Domaćin je u poslednjoj deonici u nekoliko navrata uspevao da dodje do četiri poena zaostatka, ali su gosti svaki put u tim situacijama uspevali da zaustave nalet i na kraju bez većih problema da dodju to trijumfa.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ognjen Dobrić sa 17 poena, jedan manje postigao je Tejlor Ročesti, a 13 je dodao Janković.

U ekipi Olimpije istakao se Talor Batl sa 17 poena, a Roko Badžim postigao je 12.

Zvezda je prva sa maksimlanim učinkom, dok Olimpija zauzima šesto mesto sa jednom pobedom i dva poraza.

IV četvrtina

Starsport
10' Zakucavanje Stefana Lazarevića i poeni Bjelica za povećanje prednosti, dok Ročesti promašuje u šutu za tri i konačan rezultat je 73:82.

9' Morgan pogađa za Olimpiju, a sudija Sreten Radović iz tehničkih razloga zaustavlja napad Zvezde. Alimpijević traži tajm-aut - 69:78.

8' Važna trojka za crveno-bele koju postiže sjajni Ognjen Dobrić, a Tejlor Ročesti ima priliku da sa penala donese prvi put dvostruku prednost svojoj ekipi - 67:78.

7' Lesor postiže lake poene, ali je potom bio neprecizan, kao i Branko Lazić koji je promašop u šutu za tri poena - 65:73

5' Atraktivna blokada Jankovića, pa poeni Ročestija, za novih "plus 6" za crveno-bele - 63:69.

4' Olimpija je vezala 5:0 i ponovo se primakla Zvezdi - 63:67.

1' Ročesti je uz faul ubacio prve poene u poslednjoj kvartalu - 58:67.

III četvrtina

Foto/ABA liga
10' Batidž je odgovrio trojkom, ali je ponovo sjajan bio Janković, kao i Branko Lazić koji je odbranio poslenji napad domaćeg sastava - 58:64.

8' Poenima Marka Kešelja gosti odlaze na +9, a trener Olimpije traći novi tajm- aut 53:62.

6' Bati je prekinuo seriju Zvezde, ali je Dobrić pogodio posle kontre - 51:58.

5' Uzastopne asistencije Radičevića - za zakucavanje Lesora, pa za polaganje Dobrića - 49:52.

3' Poenima Milka Bjelica Olimpija sada ima minimalnu prednost - 47:46, a Zvezda odgovara serijom od 6:0 za novo vođstvo - 47:48.

2' Gosti prave mini seriju od 5:0 za novo vođstvo - 47:43.

II četvrtina

Starsport
10' Stefan Janković pogađa sa linije 6, 75 i gosti posle dužeg vremena ponovo vodi - 42:43.

9' Zvezda ponovo preko Stefana Jankovića smanjuje na zaostatka na -2, ali Oliver uzvraća na drugok strani i ponovo je +4 za domaći tim.

8' Posle sjajne akcije Tejlora Ročestija, Stefan Janković postiže svij šesti pogodak za 40:36.

6' Branko Lazić sa linije penala pogađa oba slobodna bacanja i to su njegovi prvi poeni u ekipi ove sezone - 38:33.

5' Zvezda se vraćala poenima sjajnog Ročestija, ali je ponovo loša komunikacija Zvezdine odbrane 38:29.

3' Posle odlične akcije Radičevića i Lesora, Francuz zakucava i gosti smanjuju prednost domaćina na +6 - 31:25.

2' Iz jedne nesportske i dve tehničke greške Olimpije, Zvezda postiže dva poena. Dangubić je pogodio po jedno bacanje, pa šutirao za tri, ali je promašio ceo obruč.

2' Poenima Ognena Dobrića i Nemanje Dangubića s linije penala Zvezda pravi seriju od 4:0 - 31:22.

1' Domaćini nastavljaju gde su i stali i povećavaju prednost - 31:18.

I četvrtina

10' Lakim poenima ekipa iz Ljubljane dolazi do dvocifrene prrednosti prvi put na meču - 29:18.

7’ Odbrana Zvezde ne funkcioniše kako treba, Petrol Olimpija lako dolazi u reket i lako dolazi do poena – 18:12.

6’ Loša igra Zvezde, dok klub iz Slovenije nastavlja sa odličnom igro i povećava prednost – 11:7.

5’ Po prvi put u ekipi je kapiten Branko Lazić.

4' Međutim,usledila je serija gostiju od 7:0 za vođstvo - 9:7.

3' Zvezda je bolje započela meč i imala +5 . Bjelica i Dobrić za dva, a Dangubić za tri- 2:7.