Sigurna pobeda Barse u sablasnoj atmosferi

Fudbaleri Barselone bez većih problema su savladali Las Palmas 3:0, u neobičnoj atmosferu u sedmom kolu LaLige.

Nedelja, 01.10.2017.

18:03

Barselona je do sedme uzastopne pobede stigla apred praznim Kamp Nou, čije su kapije zatvorene za navijače zbog nereda u Kataloniji na dan referenduma o nezavisnosti.

Posle nervozne igre u prvom poluvremenu, u kojem su domaći igrači dobili čak četiri žuta kartona (Paulinjo, Pike, Buskets, Alba), se probleme je rešio gol Busketsa na dodavanje Mesija u 49.

Rivala je dotukao upravo Argentinac sa dva gola u roku od sedam minuta sredinom drugog perioda, za novi trijumf Blaugrane.

Barselona je suvereni lider LaLige sa maksimalnim učinkom iz sedam kola, ima pet bodova više od prvog pratioca Sevilje.

Las Palmas je trećim uzastopnim porazom ostao na deobi 16-18. pozicije sa Đironom i Eibarom sa po šest bodova.

U sledećem kolu Barselonu očekuje najteži ispit do sad, gostuje Atletiku na "Vandi Metropolitano", dok na Kanarska ostrva stiže Selta.