Furiozni preokret Frajburga, prvi poraz Hofenhajma

Fudbaleri Frajburga upisali su prvu pobedu u Bundesligi, pošto su na svom terenu pobedili Hofenhajm sa 3:2 u sedmom kolu.

Nedelja, 01.10.2017.

15:44

Getty images

Frajburg, koji je ujedno naneo i prvi poraz Hofenhajmu u nemačkom šampionatu, nalazi se na 15. mestu na tabeli sa sedam osvojenih bodova. Hofenhajm je trenutno drugi sa 14 bodova.

Hofenhajm je poveo u 14. minutu golom Robina Haka, ali je Frajburg posle samo tri minuta preokrenuo rezultat. Prvo je u 15. minutu izjednačenje domaćoj ekipi doneo Florijan Niderlehner, da bi tri minuta kasnije mrežu Hofenhajma pogodio i Čaglar Sojundžu.

Paskal Štencler je u 87. minutu povisio prednost Frajburga na 3:1, a konačan rezultat je autogolom postavio Julijan Šuster u 92. minutu.

Fudbaleri Frajburga u narednom kolu gostuju Bajernu u Minhenu, dok Hofenhajm dočekuje Augzburg.