Amerikanke najbrže u štafeti, zlato za Sali Pirson

Američke atletičarke osvojile su večeras zlatnu medalju u štafeti 4x100 metara na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Izvor: PT

Nedelja, 13.08.2017.

08:55

Getty images

Štafeta SAD, u sastavu Alija Braun, Alison Feliks, Morolake Akinosun i Tori Boui, trku je završila za 41 sekundu i 82 stotinke.

Tori Boui je tako okitila drugim zlatom na šampionatu u Londonu, pošto je trijumfovala i u trci na 100 metara, dok je Alison Feliks osvojila svoju rekordnu 15. medalju na svetskim prvenstvima.

Štafeta Velike Britanije osvojila je srebrnu medalju (42,12 sekundi), dok su atletičarke Jamajke stigle do bronze (42,19).

Sa druge strane, australijska atletičarka Sali Pirson osvojila je zlatnu medalju u trci na 100 metara s preponama.

Olimpijska šampionka iz Londona je do zlata na šampionatu sveta stigla s vremenom 12 sekundi i 59 stotinki.

Tridesetogodišnjoj Australijanki, koja se prethodne dve godine mučila s povredama, ovo je druga titula šampionke sveta, pošto je bila najbolja i u Daevuu 2011. godine.

Srebrnu medalju osvojila je Amerikanka Daun Harper Nelson (12,63 sekunde), dok je bronza pripala Nemici Pameli Dutkjevič (12,72).

Svetska rekorderka u ovoj disciplini, Amerikanka Kendra Herison finale je završila na četvrtom mestu s vremenom 12,74 sekundi.